bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 listopada 2016
  • 7 listopada 2016
  • wyświetleń: 12495

Na przystankach MZK można wypożyczyć elektroniczną książkę

Stolica Podbeskidzia znalazła się w gronie 16 polskich miast, które biorą udział w akcji "Czytaj PL". Na przystankach autobusowych w Bielsku-Białej można odnaleźć kody QR, dzięki którym można korzystać z bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków.

czytaj.pl
Na przystankach MZK można wypożyczyć elektroniczną ksiązkę


Aby wziąć udział w akcji, należy pobrać aplikację Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na przystankach komunikacji miejskiej. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć takie hity, jak superprodukcja "Lśnienie" Stephena Kinga, "Inne pieśni" Jacka Dukaja, "Millenium" Davida Lagercrantza, "Trawers" Remigiusza Mroza, "Ósme życie" Nino Haratischwili czy biografia Elona Muska, twórcy Tesli i SpaceX.

Ten rok jest dla akcji "Czytaj PL" zupełnie wyjątkowy. Po raz pierwszy w historii czytelnicy zyskują dostęp do audiobooków i komiksów. Jest to możliwe dzięki zupełnie nowej aplikacji mobilnej, którą przygotował Woblink. Aplikacja pozwala też każdemu użytkownikowi na zaproszenie do akcji 5 znajomych, którzy w ten sposób otrzymają dostęp do wirtualnej biblioteki bez konieczności skanowania kodu. Dzięki temu akcja zyskuje szansę wyjścia również poza obręb miast, które biorą w niej udział, a uczestnicy otrzymają możliwość aktywnego zaangażowania się w promowanie wartościowej literatury i polecanie jej znajomym.

Czytać i słuchać bestsellerowych książek można równo przez 30 dni. Umożliwiają to organizatorzy akcji: Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, i Woblink - największa w Polsce platforma z e-bookami. Organizowana i rozwijana od 4 lat akcja Czytaj PL nie byłaby możliwa bez współpracy z największymi wydawcami w kraju, a także z partnerującymi jej miastami.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.