bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 listopada 2016
  • 12 listopada 2016
  • wyświetleń: 9109

Miejskie obchody 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

9, 10 i 11 listopada w Bielsku-Białej odbyły się uroczyste obchody 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Główne uroczystości poprzedziło złożenie 10 listopada przez przedstawicieli samorządu, organizacji kombatanckich oraz służb mundurowych wiązanek kwiatów w miejscach pamięci na terenie miasta.

Złożenie kwiatów w miejscach pamięci - 10.11.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała


W przeddzień uroczystych obchodów 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, delegacje władz miasta, organizacji kombatanckich oraz służb mundurowych, złożyły wiązanki kwiatów pod tablicami, pomnikami i obeliskami upamiętniającymi poległych za wolność Ojczyzny. Bielskich policjantów reprezentowała delegacja pod przewodnictwem Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusza Matusiaka oraz Jego zastępcy mł.insp. Krzysztofa Gałuszki.

Miejskie obchody 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości - 11.11.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała


11 listopada po mszy w intencji Ojczyzny w Kościele p.w. św. Maksymiliana Kolbego, przedstawiciele władz regionu, służb mundurowych i mieszkańcy przemaszerowali na Cmentarz Wojska Polskiego przy ul. Saperów. Na cmentarzu odbył się uroczysty Apel Poległych z udziałem Kompanii Honorowej 18. Batalionu Powietrznodesantowego. Po apelu i salwie honorowej przedstawiciele władz samorządowych, organizacji kombatanckich, służb mundurowych oraz mieszkańcy miasta złożyli wiązanki.

Policjanci pionu ruchu drogowego, prewencji oraz uczniowie klasy policyjnej z ZDZ w Bielsku-Białej zadbali, by przemarsz podczas uroczystości przebiegał sprawnie i bezpiecznie.

Miejskie obchody 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości - 11.11.2016
Miejskie obchody 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości - 11.11.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.