bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 listopada 2016
  • wyświetleń: 3482

Wystawa, prelekcja oraz spektakl w stulecie podpisania aktu 5 listopada

Za nami:

"Pomiędzy autonomiami na marginesie aktu 5 listopada 1916 r. w stulecie jego sporządzenia w Pszczynie" to tytuł wystawy, która 5 listopada otwarta zostanie w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w sobotę, 5 listopada o godzinie 9.30 w Sali Senackiej WSA, przy Pl. Marcina Lutra 7. Krótka prelekcja prof. Mariana Małeckiego dla uczniów bielskich szkół oraz wszystkich chętnych zaplanowana jest na środę, 9 listopada na godzinę 9.00. Ekspozycję będzie można oglądać do 17 listopada.

Z kolei w czwartek, 10 listopada w nawiązaniu do powyższej rocznicy odbędzie się spektakl teatralny pt. „Więzień Magdeburga” przygotowany przez młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Pszczynie. Początek przedstawienia o godzinie 18.00 w Sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury, przy ulicy Piastowskiej 1 w Pszczynie.

Organizatorem wydarzenia jest Studenckie Koło Naukowe Administratywistów Wydziału Administracji Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej wraz ze starostą pszczyńskim Pawłem Sadzą oraz Stowarzyszeniem „PRO MEMORIA. Stowarzyszenie Bitwy pod Pszczyną 1939”.

BM / bielsko.info
źródło: Wyższa Szkoła Administracji

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.