bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 listopada 2016
  • wyświetleń: 3566

Kilkanaście tysięcy osób wzięło udział w głosowaniu na BO2017

Do 28 października trwało głosowanie mieszkańców na projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na 2017 rok. Przez osiem dni mieszkańcy mogli wyrazić swoje poparcie dla projektów ogólnomiejskich i osiedlowych.

budżet obywatelski
Punkt głosowania bezpośredniego w Komorowicach Śląskich · fot. komorowice.pl


Głosowanie internetowe trwało do północy, a ostatni głos został oddany kilka sekund przed upływem czasu. Łącznie za pośrednictwem internetu zagłosowało 10 270 osób, które oddały 13015 głosów, natomiast z urn wyjęto ponad 21,5 tys. kart z głosami oddanymi przez mieszkańców na projekty ogólnomiejskie i osiedlowe.

Obecnie trwa wprowadzanie i weryfikacja głosów oddanych przez Internet oraz za pośrednictwem kart do głosowania wrzuconych do urn. Wyniki tegorocznego głosowania wraz z listą projektów zakwalifikowanych do realizacji zostaną opublikowane zgodnie z harmonogramem.

Przypominamy, że w tym roku kwota wygospodarowana z budżetu miasta wynosi 3.75 mln zł została podzielona na dwie pule: 2.25 mln zł na projekty osiedlowe i 1.5 mln zł na projekty ogólnomiejskie. Każdy z mieszkańców Bielska-Białej, który ukończył 16 lat, mógł poprzeć jeden projekt ogólnomiejski i jeden projekt osiedlowy. Projekty, które w swojej kategorii uzyskały największe poparcie, a ich koszt mieści się w kwocie właściwej dla swej kategorii, zostanie zakwalifikowany do realizacji przez miasto w przyszłym roku.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.