bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 listopada 2016
  • wyświetleń: 8496

Policjanci i uczniowie klasy policyjnej uczcili pamięć zmarłego policjanta

Delegacja policjantów z bielskiego pododdziału prewencji policji w Bielsku-Białej, biorących udział w misjach pokojowych, przedstawiciel Związków Zawodowych Policjantów oraz uczniowie klasy policyjnej technikum mundurowego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Bielsku-Białej, jak co roku złożyli wieńce i zapalili znicze na grobie podinsp. Bogdana Laskowskiego, dowódcy polskiego kontyngentu misji ONZ, który poniósł śmierć podczas misji w Liberii w 2005 roku.

Policjanci i uczniowie klasy policyjnej
Policjanci i uczniowie klasy policyjnej uczcili pamięć zmarłego policjanta · fot. KMP Bielsko-Biała


Z inicjatywy bielskich policjantów złożono wiązanki i zapalono znicze na grobie Ś.P. podinsp. Bogdana Laskowskiego. W imieniu policjantów, weteranów działań poza granicami państwa, wiązankę złożyli policjanci z bielskiego pododdziału prewencji. Wieniec na grobie zmarłego złożył także przewodniczący Związków Zawodowych Policjantów SPPP sierż.szt. Mariusz Fender. Uroczystość prowadził st.sierż. Artur Walczuk, który obecnie wykonuje zadania służbowe w Polskim Kontyngencie Policyjnym przy Misji Organizacji Narodów Zjednoczonych w Liberii. Na co dzień pełni służbę w Monrowii - miejscowości, w której zmarł podinsp. Laskowski.

Policjanci i uczniowie klasy policyjnej
Policjanci i uczniowie klasy policyjnej uczcili pamięć zmarłego policjanta · fot. KMP Bielsko-Biała


W uroczystości udział wzięła również klasa policyjna technikum mundurowego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Bielsku-Białej na czele z opiekunem klasy. Uczniowie tej klasy od kilku lat opiekują się grobem zmarłego.

Policjanci i uczniowie klasy policyjnej
Policjanci i uczniowie klasy policyjnej uczcili pamięć zmarłego policjanta · fot. KMP Bielsko-Biała


Podinspektor Bogdan Laskowski - policjant Wydziału Techniki Operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bielsku-Białej, a następnie w Katowicach - przez ponad 6 lat brał udział w misjach pokojowych w krajach byłej Jugosławii oraz Albanii i Liberii. W rejonie uznanym za strefę działań wojennych spędził w sumie 3 lata. Zmarł podczas służby w Liberii w 2005 roku na ciężką postać malarii. W 2014 r., po 9 latach od dnia śmierci został wpisany do Księgi Pamięci Policji, w której zebrano nazwiska wszystkich policjantów, którzy polegli w służbie od 1991 - roku powołania do życia Policji. W Komendzie Głównej Policji w Warszawie na Ścianie Pamięci, znajduje się tabliczka epitafijna poświęcona temu policjantowi.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.