Wiadomości

  • 26 października 2016
  • wyświetleń: 3372

Zapisu wideo z prac radnych nie będzie. Prezydent nie widzi potrzeby

Radna Małgorzata Zarębska zwróciła się do prezydenta miasta z wnioskiem o tworzenie zapisu wideo z posiedzeń Komisji Rady Miejskiej. Przypominamy, że od kilku lat sesje Rady Miejskiej są transmitowane na żywo w internecie.

sesja rady miejskiej, transmisja obrad, rada
Transmisji komisji nie będzie. Prezydent nie widzi potrzeby · fot. UM Bielsko-Biała


- Upublicznienie zapisu posiedzeń byłoby dużym krokiem w stronę transparentności pracy Rady i Radnych. Dodatkowo, jako Radni nie mamy często możliwości uczestniczenia we wszystkich spotkaniach Komisji, a wprowadzenie takiego zwyczaju dawałoby nam większe możliwości merytorycznego przygotowania się do Sesji - argumentowała radna Małgorzata Zarębska.

Prezydent Jacek Krywult nie przychylił się do wniosku radnej. - Myślę, że to nie jest dobry wniosek. Komisje są w różnych miejscach i w różnym czasie. Zdaje mi się, że mieszkańcy mają możliwość uczestniczenia w Komisjach - mówił gospodarz Bielska-Białej.

Jacek Krywult powołał się na przykład Węgier, gdzie mieszkańcy w ogóle nie uczestniczą w sesjach. - Tam raz do roku mieszkańcy przychodzą na specjalną sesję, która trwa kilka godzin i wyrzucają swoje problemy - zakończył prezydent miasta.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.