bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2016
  • wyświetleń: 4896

Hospicjum już działa, ale pieniądze nadal są potrzebne

Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne w Bielsku-Białej zainaugurowało kolejną edycję akcji Pola Nadziei.

Inauguracja Pól Nadziei - 24.10.2016 · fot. UM Bielsko-Biała


Tegoroczna inauguracja programu aktywizującego szkoły do działań na rzecz ruchu hospicyjnego była wyjątkowa. Odbyła się w momencie kiedy w hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej przebywają pierwsi podopieczni. To właśnie w ogromnej mierze dzięki zaangażowaniu społeczeństwa w akcję Pola Nadziei była możliwa budowa hospicjum.

Podczas inauguracji młodzież i goście mieli okazję zobaczyć jeden ze ssaków elektrycznych - specjalistyczny sprzęt używany m. in. na oddziałach paliatywnych (w szpitalach i w hospicjach). Trzy ssaki do stacjonarnego hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej zakupiono za pieniądze z grantu programu sieci Tesco "Decydujesz, pomagamy". Zdobycie grantu w wysokości 5 000 tys. zł było efektem głosowania we wszystkich sklepach Tesco w Bielsku-Białej i w Czechowicach-Dziedzicach.

Podczas inauguracji delegacje szkół (ok. 85 z Bielska-Białej, powiatów bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego) otrzymały także cebulki żonkili, a zaproszeni goście, w tym parlamentarzyści i przedstawiciele samorządów, zasadzili kwiaty przed hospicjum.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.