bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 października 2016
  • 21 października 2016
  • wyświetleń: 74099

Podejrzewani o brutalne zabójstwo w Komorowicach zatrzymani!

Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej oraz śledczy z Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ wyjaśnili sprawę brutalnej zbrodni, do której doszło w przed dwoma dniami w jednym z prywatnych domów w bielskich Komorowicach. Kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy usłyszą dzisiaj zarzuty zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Może im grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.Do zdarzenia doszło w środę w nocy w jednym z domów w bielskich Komorowicach. Ciało samotnie mieszkającego, 48-letniego mężczyzny znalazł w domu jego znajomy, który natychmiast powiadomił miejscowych policjantów. Na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z policyjnymi technikami kryminalistyki, ekspertami z laboratorium kryminalistycznego oraz prokuratorami, przeprowadziła szczegółowe oględziny i zabezpieczyła ślady. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna padł ofiarą zbrodni. Z jego domu zniknęły wartościowe przedmioty. Sprawcy skradli też samochód marki Dacia Duster, należący do 48-latka. Uszkodzony pojazd został odnaleziony w środę nad ranem na ul. Wodnej.

zabójstwo
Dacia odnaleziona przy ulicy Wodnej · fot. bielsko.info


Śledztwo w tej sprawie wszczęła miejscowa prokuratura, a wyjaśnieniem okoliczności zabójstwa zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Skrupulatna i złożona praca śledczych przyniosła efekty. Zebrane przez nich materiał operacyjny i dowody wskazywały, że związek z tym zdarzeniem mogą mieć trzej bielszczanie. W czwartek wieczorem policjanci zatrzymali dwóch braci w wieku 27 i 35 lat oraz ich 38-letniego wspólnika, którzy są podejrzewani o to przestępstwo.

zabójstwo w komorowicach
Policyjne czynności na miejscu zbrodni · fot. bielsko.info


W czasie przeszukania ich mieszkań, śledczy odnaleźli rzeczy zrabowane z domu bielszczanina, w tym laptopa, rower i kosę spalinową. Z ustaleń śledztwa wynika, że napastnicy mogli zaatakować mężczyznę, kierując się chęcią zysku. To najprawdopodobniej z tego powodu przyszli do domu samotnie mieszkającego 48-latka. Dotkliwie go pobili, a obrażenia których doznał okazały się śmiertelne.

Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Mężczyźni są podejrzewani o zabójstwo w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Podejrzewani o zabójstwo w Komorowicach zostali zatrzymani · fot. KMP Bielsko-Biała

ab, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.