bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2016
  • wyświetleń: 4255

Po raz kolejny zaproszeni goście posadzą żonkile dla hospicjum

Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne w Bielsku-Białej zaprasza na inaugurację Pól Nadziei, która odbędzie 24 października o godz. 13.00. Po raz pierwszy w historii Stowarzyszenia inauguracja Pól Nadziei w kościele NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej odbędzie się wówczas, gdy w hospicjum przebywają pierwsi, po otwarciu placówki, chorzy.

hospicjum
Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej · fot. Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne


Podczas inauguracji młodzież i goście będę mieli okazję zobaczyć ssaki elektryczne - specjalistyczny sprzęt używany m. in. na oddziałach paliatywnych (w szpitalach i w hospicjach). Trzy ssaki do stacjonarnego hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej zakupiono za pieniądze z grantu programu sieci Tesco "Decydujesz, pomagamy". Zdobycie grantu w wysokości 5 000 tys. zł było efektem głosowania we wszystkich sklepach Tesco w Bielsku-Białej i w Czechowicach-Dziedzicach. Klienci mogli oddać głos na jeden z trzech projektów społecznych.

Zakup trzech ssaków elektrycznych wraz z ich prezentacją i prelekcją podczas inauguracji "Pól Nadziei" na temat potrzeb chorych w hospicjum spotkał się z największym zainteresowaniem - otrzymał ponad 54 tys. głosów. W czasie inauguracji delegacje szkół (ok. 85 z Bielska-Białej, powiatów bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego) otrzymają także cebulki żonkili, a zaproszeni goście zasadzą kwiaty przed hospicjum.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.