bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 października 2016
  • 24 października 2016
  • wyświetleń: 4247

Młodzież przebrana za świętych przeszła ulicami miasta - zdjęcia

Po raz dziesiąty ulicami Bielska-Białej przeszedł "Korowód Świętych". Młodzi ludzie - wielu w kunsztownie wykonanych, kolorowych przebraniach jako postaci świętych i błogosławionych - uczestniczyli w wieczornej procesji z pochodniami, z modlitwą na ustach, do najważniejszego kościoła diecezji bielsko-żywieckiej.

Młodzież przebrana za świętych przeszła ulicami miasta · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Śpiewając litanię do Wszystkich Świętych, uczestnicy nabożeństwa przeszli z bielskiego kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej do katedry. Do kościoła przyniesiono doczesne szczątki kilkudziesięciu osób wyniesionych przez Kościół na ołtarze.

Jak zaznaczyła rzecznik Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji bielsko-żywieckiej Dominika Konior, hasło tegorocznego Korowodu -„Wzorem Świętych bądźmy miłosierni” - ma przypominać o potrzebie naśladowania tych, którzy byli apostołami miłosierdzia Bożego.

W tym roku zgromadzono około 70 relikwii świętych i błogosławionych z różnych zakątków diecezji. W modlitwie udział wzięły delegacje z 25 parafii z diecezji bielsko-żywieckiej.

Wśród licznych relikwii po raz pierwszy w „Korowodzie świętych” udział wzięły doczesne szczątki ks. Władysława Bukowińskiego - beatyfikowanego 11 września br. Apostoła Kazachstanu. Były tez relikwie beatyfikowanych Męczenników z Peru: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego, przywiezione przez młodych parafian z Rychwałdu. Szczególną patronką tegorocznego Korowodu była św. Matka Teresa z Kalkuty.

Nabożeństwo ku czci świętych i błogosławionych, których relikwie znajdują się w parafialnych kościołach i kaplicach całej diecezji, odbyło się po raz dziesiąty. Organizatorem wszystkich edycji było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.