bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 listopada 2011
  • wyświetleń: 2187

W czwórkę pobili 23-latka

Czterej sprawcy w wieku od 22-38 lat zaatakowali na ulicy 23-latka. Pobili go i usiłowali skraść telefon komórkowy. Kilka minut później napastnicy zostali zatrzymani przez policjantów z bielskiego oddziału prewencji. Za rozbój mogą trafić za kraty na najbliższe 12 lat.

Reklama

Do zdarzenia doszło we wtorek tuż po 14.00 na ul. Słowackiego w Bielsku-Białej, gdzie 23-latek po zakończonej pracy oczekiwał na kolegę. W pewnym momencie podeszli do niego czterej nieznajomi mężczyźni. Najwyraźniej w grupie czuli się mocni, bo zaatakowali pokrzywdzonego. Rzucili się na niego z rękami, pobili i usiłowali skraść telefon komórkowy. Spłoszyli ich dopiero przypadkowi świadkowie.

Chwilę po zajściu, pokrzywdzony zauważył przejeżdżający radiowóz. Wspólnie z policjantami ruszył w pościg za bandytami, którzy zostali zatrzymani w okolicy bielskiego dworca. Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki od 1,6 - 2 promili alkoholu. Przewieziono ich do policyjnego aresztu.

Spośród czwórki zatrzymanych tylko najmłodszy ma czystą kartotekę. Jego starsi koledzy byli już karani za podobne przestępstwa, a także oszustwa, włamania i kradzieże.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.