bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 października 2016
  • 18 października 2016
  • wyświetleń: 22349

Podsumowanie policyjnej akcji: nałożono 68 mandatów karnych

Wczoraj na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania "NURD". Policjanci i strażnicy miejscy zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego. Mundurowi ujawnili blisko 100 wykroczeń, które popełnili piesi oraz kierujący względem pieszych.

W działaniach brało udział 35 policjantów oraz 8 strażników miejskich. W trakcie akcji stróże prawa odnotowali 76 wykroczeń popełnionych przez pieszych oraz 23 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami silnikowymi. Podczas trwania działań mundurowi łącznie nałożyli 68 mandatów karnych i skierowali 2 wnioski do sądu wobec kierujących.

Największą ilość wykroczeń popełnili piesi, którzy przechodzili w miejscu niedozwolonym oraz nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego pokonywania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.