bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2016
  • wyświetleń: 5396

Nowy radiowóz dla policjantów z bielskiej "czwórki" - zdjęcia

Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusz Matusiak odebrał kluczyki do nowego radiowozu. Jest to samochód marki Kia Cee'd o wartości ponad 60 tys. złotych. Został on pozyskany dzięki przychylności Prezydenta Bielska-Białej Jacka Krywulta, który wyasygnował środki finansowe z budżetu miasta oraz Rady Miejskiej, której przedstawiciele zaakceptowali wniosek wydając stosowną uchwałę. Połowę wartości radiowozu sfinansowano ze środków budżetowych policji.

Nowy radiowóz dla policjantów z bielskiej "czwórki" · fot. KMP Bielsko-Biała


Uroczyste przekazanie radiowozu odbyło się w środę w siedzibie Komisariatu Policji IV w Bielsku-Białej przy ul. Komorowckiej 235. Nowy radiowóz służyć będzie bowiem policjantom, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców bielskich Komorowic i Hałcnowa. W uroczystości uczestniczył Zastępca Prezydenta Bielska-Białej Przemysław Kamiński, a także Radny Okręgu 1 w Bielsku-Białej Karol Markowski. To właśnie dzięki staraniom radnego, który od dłuższego czasu wielokrotnie zabiegał o zasilenie tej jednostki w sprzęt transportowy, tabor bielskiej "czwórki" powiększył się o nowoczesny radiowóz. W czasie uroczystości samochód poświęcony został przez ks. Piotra Hutnickiego z Parafii św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

Szef bielskiego garnizonu insp. Dariusz Matusiak podziękował przedstawicielom władz samorządowych za udzielone wsparcie, wyrażając wdzięczność za dotychczasową współpracę. Podkreślił jednocześnie, iż udzielone wsparcie finansowe z całą pewnością wpłynie na wzrost poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Nowa Kia Cee'd, w połowie sfinansowana ze środków budżetowych policji przy równorzędnym wsparciu lokalnego samorządu, kosztowała ponad 60 tysięcy złotych. Jest wyposażona w silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra i mocy 135 KM. Posiada klimatyzację, 6-biegową skrzynię oraz ABS.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.