bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2016
  • wyświetleń: 5627

Ukrainiec chciał wykiwać bielskich pograniczników. Nie udało mu się

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali obywatela Ukrainy, u którego ujawnili podrobiony rumuński dowód osobisty.

podrobione dokumenty
fot. Straż Graniczna w Bielsku-Bialej


Do zdarzenia doszło 9 października w Cieszynie podczas kontroli autokaru na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Legitymowany cudzoziemiec, pasażer autobusu jadącego z Czech na Ukrainę, przedstawił do kontroli ukraiński paszport z polską wizą z prawem do pracy. Okazało się, że pracy tej w Polsce nie podjął, lecz zatrudnił się w Czechach. To jednak nie był koniec niespodzianek.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili u kontrolowanego Ukraińca kolejny dokument. Był to rumuński dowód osobisty wystawiony na jego dane osobowe. Po wnikliwej analizie dokumentu okazało się, że jest on podrobiony. Obywatel Ukrainy przyznał, iż dokument ten kupił na Ukrainie od bliżej nieznanej mu osoby. Rumuński dowód osobisty miał mu pomóc w załatwieniu pracy na terytorium Czech.

W związku z popełnieniem przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów cudzoziemiec usłyszał zarzuty, przyznał się do nich i dobrowolnie poddał się karze 2 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na 2 lata. Jednocześnie Komendant Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej wydał Ukraińcowi decyzję zobowiązującą do powrotu. Mężczyzna otrzymał również dwunastomiesięczny zakaz wjazdu na terytorium Polski.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.