bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2016
  • wyświetleń: 6337

Miasto zainwestuje w nowy parking przy dworcu kolejowym

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przebudowę miejsc postojowych przy bielskim dworcu kolejowym. Docelowo na parkingu zostanie zainstalowany system automatycznego poboru opłat. Dodatkowo plac będzie monitorowany przez kamery.

dworzec Bielsko-Biała
Dworzec kolejowy w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Istniejący parking między bocznicą kolejową a stacją benzynową przy ulicy Warszawskiej posiada nawierzchnię żwirową. Nie ma tam wydzielonych miejsc postojowych oraz jezdni manewrowej.

Projektowany parking zostanie wykonany z nawierzchni bitumicznej. Zaprojektowano 55 miejsca postojowe dla samochodów osobowych o wymiarach min. 2,5 m na min. 4,7 m oraz trzy miejsca postojowe o wymiarach 3,6 m na 5,0 m dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji przewidziani również remont murków oporowych znajdujących się przy schodach prowadzących od stacji paliw na parking.

Dostawa i montaż urządzeń monitoringu wizyjnego CCTV i systemu poboru opłat objęte będą odrębnym postępowaniem przetargowym. Firma, która wygra przetarg, zostanie zobligowana do wykonania inwestycji w terminie do 35 dni.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.