Wiadomości

  • 11 października 2016
  • wyświetleń: 4548

W życie wchodzi kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów

Przystąpienie spółki PKP PLK do kolejnego etapu prac remontowo-modernizacyjnych wymusza aktualizację obowiązującego rozkładu jazdy pociągów. Zmiany będą obowiązywać od 16 października. Jest to ostatnia korekta rocznego rozkładu jazdy przewidziana przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Tym razem zmiany będą obowiązywać do 10 grudnia.

rozkład jazdy pkp
W życie wchodzi kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów · fot. bielsko.info


Największe utrudnienia będą miały miejsce na liniach S4 (Tychy Lodowisko - Katowice - Sosnowiec Główny), S58 (Cieszyn - Czechowice-Dziedzice) oraz S6 (Katowice - Wisła Głębce), na których zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Najważniejszymi zmianami będą:
  • na odcinku Katowice Ligota - Mąkołowiec (linia S4) ruch pociągów będzie mógł odbywać się po jednym torze. W związku z tym za część pociągów zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Ponadto kilka połączeń będzie kursowało w skróconej relacji pomiędzy stacjami Tychy Lodowisko i Tychy z możliwością przesiadki na pociągi innych linii,
  • skrócenie trasy popołudniowego pociągu REKSIO (nr 49501, linia S5). Pociąg będzie kursował pomiędzy Tychami a Bielsko-Białą Główną,
  • pomiędzy Cieszynem a Zebrzydowicami (linia S58) od poniedziałku do soboty do 10 listopada (oprócz 1 XI) w godzinach od 7:00 do 18:00 nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu pociągów, które zastąpione zostaną przez autobusy,
  • od 16 października do 4 grudnia zostanie uruchomiona dwuwariantowa zastępcza komunikacja autobusowa pomiędzy Wisłą Głębce, Wisłą Uzdrowisko i Goleszowem.


- Wszystkie powyższe zmiany są niezależne od Kolei Śląskich i wynikają z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe SA.Prosimy o zwrócenie uwagi, że w autobusach zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków - informują Koleje Śląskie.

Ze szczegółowymi godzinami odjazdów oraz terminami kursowania pociągów można zapoznać się w Liniowym Rozkładzie Jazdy dostępnym na stronie internetowej spółki oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach).

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.