bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2016
  • 8 października 2016
  • wyświetleń: 27907

Śmierć w Szpitalu Pediatrycznym. 3-letnie dziecko zmarło na sepsę

3-letni chłopczyk z Ustronia trafił do bielskiego Szpitala Pediatrycznego w bardzo poważnym stanie. Niestety dziecka nie udało się uratować.

szpital pediatryczny
Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Chłopiec spędził środę w ustrońskim przedszkolu. Dziecko normalnie bawiło się z kolegami. Dopiero następnego dnia zaniepokojona stanem syna matka zabrała swoje dziecko do szpitala w Cieszynie, gdzie zdiagnozowano sepsę. Natychmiast maluszka przewiezono do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, gdzie znajduje się specjalistyczny Oddział Intensywnej Terapi Dziedzi i Młodzieży.

W chwili przyjęcia do bielskiego spzitala 3-latek był w stanie krytycznym. Zespół medyczny podjął reanimację, która nie przyniosła skutku. Stwierdzono zgon dziecka.

Sepsą nie można się zarazić, ale można się zarazić chorobą zakaźną, która w pewnych określonych warunkach może wywołać objawy sepsy, dlatego w bielskim szpitalu zachowano wszelkie środki zapobiegawcze.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.