bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 września 2016
  • wyświetleń: 10571

Mieszkańcy osiedli czekają na przebudowę ulicy Cieszyńskiej

Temat przebudowy ulicy Cieszyńskiej podzielił mieszkańców Bielska-Białej. W obronie zaproponowanego przez miasto projektu inwestycji stanęli przewodniczący rad osiedli Wojska Polskiego i Polskich Skrzydeł.

cieszyńska
Ulica Cieszyńska · fot. MZD


Na wrześniowej sesji Rady Miejskiej sporo czasu poświęcono na debatę o projekcie przebudowy ulicy Cieszyńskiej. W swojej interpelacji radny Dariusz Michasiów dopytywał prezydenta o to, czy realizacja inwestycji jest zagrożona. - Jeżeli dofinansowanie w kwocie 200 mln złotych miałoby przepaść, to ten fakt musiałby być odnotowany w księdze głupoty wszechczasów - mówił radny.

Przypominamy, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach unieważnił decyzję środowiskową dotyczącą przebudowy ulicy Cieszyńskiej, co doprowadziło do wstrzymania procesu inwestycyjnego.

- Decyzja środowiskowa została zaskarżona do WSA w Gliwicach przez grupę osób i towarzystwo ekologiczne Bocian z Warszawy. Niestety WSA wydało dość dziwny wyrok uchylający decyzję środowiskową. W wyroku sąd powołał się na to, że w decyzji środowiskowej nie zostały przywołane wszystkie działki, przez które przebiega droga. Jest to o tyle dziwne, że mam przed sobą dokument Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, gdzie wyraźnie się mówi, że przepisy ustawy nie stawiają takich wymogów - mówił Lubomir Zawierucha, zastępca prezydenta miasta. Urzędnicy zamierzają złożyć wniosek kasacyjny do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

ulica cieszyńska
Ulica Cieszyńska · fot. bielsko.info


Zastępca prezydenta oznajmił również, że umowa na dofinansowanie inwestycji pod nazwą "Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 942", w skład której wchodzi przebudowa ulicy Cieszyńskiej i Międzyrzeckiej, została już podpisana. Unijna dotacja opiewa na niebagatelną kwotę 195 mln złotych.

Na sesji Rady Miejskiej głos zabrali także przewodniczący dwóch dużych osiedli, przez które przechodzi ulica Cieszyńska. Elżbieta Rosińska poinformowała o konieczności rychłej przebudowy ulicy Cieszyńskiej. Przewodnicząca RO Wojska Polskiego tłumaczyła, że coraz więcej kierowców objeżdża zatłoczoną ulicę Cieszyńską ulicami, które stanowią kręgosłup osiedla - Spółdzielców i Skrzydlewskiego.

W podobnym tonie wypowiadał się przewodniczący RO Polskich Skrzydeł. - Wyobraźcie sobie państwo, że ta droga jest jak aorta, która jest ciągle zapychana. Psuje się cały organizm miejski. Poszerzmy tę drogę, mówię to w imieniu swoim i mieszkańców osiedla. Czekamy na przebudowę - zakończył Czesław Malinowski.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.