bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 września 2016
  • 5 grudnia 2016
  • wyświetleń: 10393

Charytatywna aukcja dla Natalki w Hotelu Qubus

Za nami:

Fundacja Pomaluj Mój Świat organizuje aukcję charytatywną dla Natalki Kościeszy z Bielska-Białej, na której licytowane będą prace śląskich artystów, między innymi profesorów oraz studentów Instytutu Sztuki w Cieszynie oraz ASP w Katowicach.

Natalka Kościesza z Bielska-Białej
Natalka Kościesza z Bielska-Białej potrzebuje pieniędzy na leczenie · fot. www.facebook.com/krainanatalki


Aukcji towarzyszą cztery wystawy: w Katowicach, Bielsku-Białej, Oświęcimiu oraz Tychach. W naszym mieście wystawa odbędzie się w Qubus Hotel, przy ul. Mostowej 2, w holu na 4 piętrze. Na wystawie będzie można zobaczyć część prac przeznaczonych na aukcję charytatywną dla Natalki Kościeszy. Wernisaż odbędzie się 28 października o godzinie 18.00. Wystawa potrwa do 12 listopada.

Prace można również oglądać i licytować w galerii internetowej: www.krainanatalki.pl. Aukcja internetowa rozpocznie się 10 października i potrwa do 10 grudnia w serwisie Allegro.

Natalka Kościesza urodziła się we wrześniu 2015 roku z ciężką zamartwicą. Niestety niedotlenienie wywołało liczne zmiany w jej mózgu. Dziewczynka nie umie przełykać, płakać, ssać. Ma bardzo silne napięcie mięśniowe i drgawki, które są wyciszane lekami. Niedawno Natalce wykonano tracheostomię, aby łatwiej było usuwać zbierającą się w gardle wydzielinę, a Natalia miała ułatwione samodzielne oddychanie.

Na chwilę obecną Natalka mieszka na OIOMie w szpitalu pediatrycznym w Bielsku-Białej, jednak drobnymi kroczkami zbliża się do upragnionego momentu, gdy wróci do domu.


Charytatywna aukcja dla Natalki Kościeszy

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.