Wiadomości
- 28 września 2016
- wyświetleń: 5068
Problem z naborem parkingowych. Rozwiązaniem mają być parkomaty
Miejski Zarząd Dróg ma problem z naborem nowych parkingowych. Aby rozwiązać tę kwestię, zarządca strefy płatnego parkowania planuje montaż kilku parkomatów. Jeszcze w tym roku na parkingach pojawi się kolejna nowość. Parkingowi otrzymają urządzenia mobilne z drukarkami, które usprawnią rozliczanie opłaty parkingowej.

Temat strefy płatnego parkowania w Bielsku-Białej został poruszony na wrześniowej sesji Rady Miejskiej. Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg nie ukrywał, że obecny system nie jest doskonały. - W pierwszej kolejności chcemy wycofać sposób rozliczania opłat w postaci papierowych biletów - mówił dyrektor Wojciech Waluś.
Na przełomie października i listopada parkingowi otrzymają urządzenia mobilne, które zdecydowanie uproszczą i skrócą czas zapłaty i wydawania biletów. - Taki system stwarza dużo więcej możliwości, jeżeli chodzi o przesyłanie danych i zarządzanie strefą - dodaje dyrektor MZD. Docelowo użytkownikom strefy płatnego parkowania ma zostać udostępniona aplikacja.
To nie wszystkie nowości, które mają zmienić oblicze funkcjonowania miejskich parkingów. Kolejnym krokiem ma być montaż parkomatów. - Równolegle chcemy na zasadzie poligonu testowego udostępnić parkomaty. Będzie to wprowadzane stopniowo, gdyż mamy w tej chwili problemy z naborem nowych parkingowych - tłumaczy Wojciech Waluś. Z wypowiedzi dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg można wywnioskować, że na części parkingów będzie można spotkać parkingowych, a w niektórych miejscach za postój zapłacimy w parkomacie.

ZOBACZ TAKŻE
Nie ma gdzie parkować. Gdzie te wielopoziomowe parkingi?
Gorący tematMógł być parking, a jest rozpadający się mur
Kursowanie autobusów w dniach 4-5 czerwca. Zmiany związane z Bożym Ciałem
Apel o „zielony przystanek” przy ul. Wojska Polskiego
[FOTO] Nowe elektryczne autobusy w Bielsku-Białej - oficjalnie włączone do ruchu
Nowe MOP-y powstaną przy S-1. Kierowcy zyskają parkingi, ładowarki i strefy wypoczynku
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







