bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 września 2016
  • wyświetleń: 4294

Problem z naborem parkingowych. Rozwiązaniem mają być parkomaty

Miejski Zarząd Dróg ma problem z naborem nowych parkingowych. Aby rozwiązać tę kwestię, zarządca strefy płatnego parkowania planuje montaż kilku parkomatów. Jeszcze w tym roku na parkingach pojawi się kolejna nowość. Parkingowi otrzymają urządzenia mobilne z drukarkami, które usprawnią rozliczanie opłaty parkingowej.

parkomat
Parkomat w Pszczynie · fot. pless.pl


Temat strefy płatnego parkowania w Bielsku-Białej został poruszony na wrześniowej sesji Rady Miejskiej. Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg nie ukrywał, że obecny system nie jest doskonały. - W pierwszej kolejności chcemy wycofać sposób rozliczania opłat w postaci papierowych biletów - mówił dyrektor Wojciech Waluś.

Na przełomie października i listopada parkingowi otrzymają urządzenia mobilne, które zdecydowanie uproszczą i skrócą czas zapłaty i wydawania biletów. - Taki system stwarza dużo więcej możliwości, jeżeli chodzi o przesyłanie danych i zarządzanie strefą - dodaje dyrektor MZD. Docelowo użytkownikom strefy płatnego parkowania ma zostać udostępniona aplikacja.

To nie wszystkie nowości, które mają zmienić oblicze funkcjonowania miejskich parkingów. Kolejnym krokiem ma być montaż parkomatów. - Równolegle chcemy na zasadzie poligonu testowego udostępnić parkomaty. Będzie to wprowadzane stopniowo, gdyż mamy w tej chwili problemy z naborem nowych parkingowych - tłumaczy Wojciech Waluś. Z wypowiedzi dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg można wywnioskować, że na części parkingów będzie można spotkać parkingowych, a w niektórych miejscach za postój zapłacimy w parkomacie.

parking, parkingowy
Jeszcze w tym roku parkingowi otrzymają terminale do wystawiania potwierdzeń opłat parkingowych · fot. bielsko.info

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.