bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 września 2016
  • 3 października 2016
  • wyświetleń: 39953

Dwie pikiety na placu Bolesława Chrobrego - zdjęcia, wideo

Kilkaset kobiet ubranych na czarno wzięło udział w manifestacji "Czarny poniedziałek". Demonstrantki sprzeciwiały się zaostrzaniu prawa aborcyjnego. Po zakończeniu zgromadzenia na placu Bolesława Chrobrego swoją kontrdemonstrację przeprowadziła Fundacja Życie i Rodzina.

Czarny poniedziałek - zapis relacji na żywo

Loading...


W poniedziałek w wielu polskich miastach, w tym również w Bielsku-Białej, organizowane były "Czarne protesty". Kobiety demonstrowały przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. - Mimo, że są tutaj osoby, które mają różne zdanie na temat obowiązującej ustawy, na pewno jedno nas łączy. Wszystkie jesteśmy tutaj, bo nie zgadzamy się na projekt przygotowywany teraz przez rząd - mówiła Anna Chęć, organizatorka wydarzenia z Fundacji Pozytywnych Zmian.

Czarny poniedziałek na placu Bolesława Chrobrego - 03.10.2016 · fot. bielsko.info


Mimo deszczu na placu Bolesława Chrobrego pojawiło się kilkaset kobiet ubranych na czarno. Byli również mężczyźni, którzy tego dnia postanowili wesprzeć swoje partnerki. - Już dawno nie było tak dużej manifestacji na tym placu - mówiły organizatorki.

stop aborcji, pikieta
Pikieta Fundacji Życie i Rodzina · fot. bielsko.info


"Czarny protest" trwał równie 60 minut. O godzinie 13.00 na placu Bolesława Chrobrego rozpoczęło się kolejne zgromadzenie - "Biały protest" organizowany przez Fundację Życie i Rodzina oraz Obóz Narodowo-Radykalny Bielsko-Biała. Obrońcy życia poczętego przynieśli ze sobą transparenty ze zdjęciami płodów usuniętych w trakcie aborcji. Pikietę obserwowało kilkanaście osób.

Biały Protest - zapis relacji na żywo

Loading...

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.