bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 września 2016
  • wyświetleń: 7482

Wyświetlacze będą informować o rzeczywistej prędkości na drodze

Miasto zakupi wyświetlacze prędkości rzeczywistej. Urządzenie było testowane testowane na bielskich drogach i otrzymało pozytywne opinię.- Z przyjemnością, a i z satysfakcją informuję, że moje kilkumiesięczne starania o zakup wyświetlaczy dobiegły pomyślnego końca. Już w grudniu ubiegłego roku wystąpiłem do Prezydenta Miasta z wnioskiem o dokonanie takiego zakupu - poinformował na swoim Facebooku radny Bronisław Szafarczyk, ekspert z branży drogownictwa.

Dzięki uprzejmości hałcnowskiej firmy Road Service, przy zgodzie władz miasta oraz Miejskiego Zarządu Dróg, przez szereg miesięcy urządzenie takie było testowane na kilku ulicach. Przez pierwszy okres zbierało dane o prędkościach, bez ich wyświetlania. Przez drugi już wyświetlało rzeczywiste prędkości rozwijane przez pojazdy. Porównanie danych prowadzi do wniosku, iż jest to urządzenie zdecydowanie przyczyniające się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

- Dziękuję Panu Prezydentowi Miasta za przychylność dla mojej propozycji badań przydatności wyświetlacza, a Miejskiemu Zarządowi Dróg za współpracę przy badaniach i zaplanowanie jego zakupu - dodaje radny Bronisław Szafarczyk.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.