bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 września 2016
  • wyświetleń: 4669

Podziel się posiłkiem. Zbiórka żywności także w naszym mieście

Za nami:

To będzie wyjątkowy weekend. Dla tysięcy dzieci, którym możemy dać w prezencie pyszny obiad i dla wszystkich tych, którzy zdecydują się to zrobić. Piątek-sobota 23-24 września to dwa dni akcji "Podziel się Posiłkiem", która również odbywa się w Bielsku-Białej.

zbiórka żywności, podziel się posiłkiem
Zbiórka żywności · fot. Kuba Troć


Ogólnopolska Zbiórka Żywności "Podziel się Posiłkiem" zorganizowana zostanie w 456 miejscowościach w całej Polsce. Celem tej akcji, jak co roku, jest wparcie dzieci i ich rodzin. Zebrana żywność trafi najpierw do magazynów Banków Żywności, gdzie zostanie błyskawicznie posortowana, zważona i policzona, a następnie przekazana sprawdzonym lokalnym organizacjom które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci.

- Początek roku szkolnego to bardzo trudny okres. Wielu rodziców właśnie wtedy staje przed dramatycznym wyborem: kupić przybory do szkoły i ubrania na jesień, czy jedzenie dla dzieci. Dlatego, co roku w partnerstwie z firmą Danone organizujemy zbiórkę żywności Podziel się Posiłkiem. Liczymy na to, że dzięki temu będzie można przygotować milion posiłków dla dzieci. Zachęcamy do przekazywania oleju, płatków śniadaniowych, mleka UHT oraz przetworów mięsnych, warzywnych i owocowych, czyli produktów z długą datą przydatności do spożycia - prosi Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

W Bielsku-Białej do akcji włączyły się dwa sklepy: Auchan przy ulicy Bohaterów Monte Cassino oraz Biedronka przy ulicy Żywieckiej 115. Więcej informacji o programie Podziel się Posiłkiem znajdziesz na www.podzielsieposilkiem.pl.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.