bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 września 2016
  • 26 września 2016
  • wyświetleń: 8025

Nałożono ponad 100 mandatów. Najwięcej wykroczeń popełniali piesi

W piątek na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania "NURD". Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego. Mundurowi nałożyli ponad 100 mandatów.

W działaniach brało udział 40 policjantów. W trakcie akcji stróże prawa odnotowali ponad 40 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, 2 wśród rowerzystów oraz 115 wykroczeń popełnionych przez pieszych.

Podczas trwania działań policjanci łącznie nałożyli 101 mandatów karnych, skierowali 21 wniosków do sądu oraz pouczyli 38 osób. Największą ilość wykroczeń popełnili piesi, którzy przechodzili w miejscu niedozwolonym oraz nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego pokonywania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.