bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 listopada 2011
  • wyświetleń: 3202

Emocji wokół oświaty ciąg dalszy

Arogancję i lekceważenie przepisów zarzuciła radna Grażyna Staniszewska urzędnikom Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku-Białej.

Reklama

Grażyna Staniszewska
fot. staniszewska.pl


Na sesji rady miejskiej poruszyła ona sprawę restrukturyzacji oświaty, która wzbudza tyle emocji wśród nauczycieli i rodziców.

- Radni, podejmując decyzję w tej sprawie potrzebują minimum logicznych informacji o problemie. A takich na posiedzeniach komisji edukacji nie ma - mówi Grażyna Staniszewska. W swojej interpelacji radna mówiła, jak wyglądają posiedzenia komisji edukacji rady miejskiej. - Na czterech kilkugodzinnych posiedzeniach komisji kierownictwo MZO nie potrafiło odpowiedzieć na żadne z zadawanych pytań oświadczając arogancko, że teraz nie muszą nic uzasadniać, ani wyjaśniać bo jest to wstępna konsultacja"- mówi radna i pyta, co z ustawą o dostępie do informacji publicznej?! "Taka postawa tylko mnoży nieporozumienia i konflikty, powstają komitety obrony szkół. Czy na tym mają polegać konsultacje w naszej gminie? - mówi Grażyna Staniszewska.

- To, co pani robi, to jest populizm. Odsyłam panią w tej sprawie do harmonogramu postępowania, który jest udostępniony w internecie. Jest tam napisane, że do 25. listopada jest prezentacja projektu, nie ma żadnych przekazów. Nikt, łącznie z panią nie zakwestionował tego harmonogramu. A teraz nagle staje się pani obrońcą tylu ludzi - odpowiada prezydent miasta Jacek Krywult.

- Nie mam żadnych zastrzeżeń do harmonogramu. Kwestionuję nieumiejętność odpowiedzi na proste finansowe pytania dotyczące planu zmian w oświacie - mówi radna. Grażyna Staniszewska domaga się przedstawienia mapy problemów oświatowych w mieście. Odpowiedzi na takie pytania, jak: które szkoły i dlaczego generują najwyższe koszty, co dotychczas zrobiono aby je obniżyć.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.