bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 września 2016
  • wyświetleń: 4415

Wizyta służb mundurowych w bielskim Domu Dziecka

W środę dzieci z Domu Dziecka w Bielska-Białej miały dzień pełen wrażeń. Ich placówkę odwiedzili goście reprezentujący różne służby działające na terenie naszego miasta i powiatu.

Wizyta służb mundurowych w bielskim Domu Dziecka - 21.09.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przyjęli zaproszenie opiekunów i spotkali się z ich małymi podopiecznymi. Dzieciaki miały okazję obejrzeć sprzęt jakiego policjanci używają w codziennej służbie, zadać nurtujące je pytania, a także posłuchać kilku słów na temat bezpieczeństwa na drodze.

Z dziećmi spotkali się również strażacy, ratownicy medyczni i strażnicy miejscy. Każda z tych służb opowiadała o swojej pracy, prezentowała wyposażenie jakiego używa podczas akcji ratowniczych oraz odpowiadała na liczne, nieraz zaskakujące pytania dzieci.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przypomnieli maluchom zasady poruszania się po drodze oraz bezpiecznego korzystania z rowerów na drogach publicznych. Zwrócili również uwagę na niezwykle ważną rolę, jaką podczas poruszania się zwłaszcza poza terenem zabudowanym odgrywają odblaski. Ponadto maskotka policyjnego psa "Sznupka" uczyła dzieci jak reagować w sytuacji napotkania obcego, niebezpiecznego psa. Na koniec spotkania wszyscy podopieczni otrzymali elementy odblaskowe.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.