bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 września 2016
  • wyświetleń: 6766

Zakończyły się trzy inwestycje drogowe w Bielsku-Białej - zdjęcia

W środę oficjalnie oddano do użytku trzy inwestycje realizowane w ostatnich miesiącach przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej. Prace były prowadzone na ulicach: Akademii Umiejętności, Frycza Modrzewskiego oraz Kowalskiej. Ostatnie prace modernizacyjne dobiegają końca na ul. Nad Niprem.

Kolejne inwestycje na bielskich drogach - wrzesień 2016 · fot. UM Bielsko-Biała


W ramach zadania pn. "Rozbudowa ulicy Akademii Umiejętności w Bielsku-Białej od ul. Lipnickiej do ul. G. Zapolskiej" rozbudowano ulicę Akademii Umiejętności na 350-metrowym odcinku. Wykonano nowe wspusty deszczowe, 4 nowe miejsca postojowe. Przebudowano kolidującą infrastrukturę techniczną.

Roboty na ulicy Frycza Modrzewskiego obejmowały przebudowę drogi na całej długości, przebudowę chodników i miejsc postojowych, przebudowę istniejących zjazdów publicznych i indywidualnych, zabezpieczenie kolidującej infrastruktury technicznej, wymianę tarcz znaków drogowych, wymianę wpustów ulicznych.

Kolejne inwestycje na bielskich drogach - wrzesień 2016
Kolejne inwestycje na bielskich drogach - wrzesień 2016 · fot. UM Bielsko-Biała


Rozbudowa ulicy Kowalskiej wraz z budową ronda w Bielsku-Białej to inwestycja, która obejmowała rozbudowę odcinka długości około 460 metrów istniejącej ulicy w zakresie poszerzenia jej jezdni do 5 metrów. Wybudowano nowy chodnik po stronie południowej o szerokości 2m oraz brakujące odcinki chodników po stronie północnej o szerokości od 2m do 2,20m. W ramach inwestycji przebudowano istniejące zjazdy do drogi wewnętrznej i zjazdy indywidualne. Powstały także nowe miejsca parkingowe oraz rozbudowano już istniejące parkingi. Zakresem inwestycji objęty był także odcinek istniejącej ul. Sosnkowskiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Kowalską. Tam w pierwszym etapie zadania powstało rondo.

Kolejne inwestycje na bielskich drogach - wrzesień 2016
Kolejne inwestycje na bielskich drogach - wrzesień 2016 · fot. UM Bielsko-Biała


Kończy się także przebudowa ul. Nad Niprem w Bielsku-Białej. Zakres zadania obejmował przebudowę ulicy na odcinku około 200 metrów w obrębie istniejącego pasa drogowego oraz wymianę pełnej konstrukcji nawierzchni z zachowaniem istniejącej geometrii wraz z przebudową schodów, remontem odwodnienia, z wymianą wpustów deszczowych.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.