bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 20 września 2016
  • wyświetleń: 3718

BEST Centrum Języków Obcych obchodzi swoje 20-lecie!

Artykuł sponsorowany:

Szkoła językowa BEST Centrum Języków Obcych obchodzi swoje 20-lecie! W artykule przygotowanym na tę okazję przedstawimy historię BEST (w trzech częściach, tutaj - część 2). Przeprowadziliśmy również wywiad z Dyrektorem BEST CJO - Dariuszem Wiśniewskim. Zachęcamy do lektury - z okazji 20. urodzin BEST CJO przygotowało także niespodzianki dla Czytelników portalu bielsko.info, dlatego zachęcamy do uważnego przeczytania całego artykułu.

HISTORIA BEST CZ. 2 - Rozwój BEST CJO: akredytacje, szkolenia i Centrum Egzaminacyjne

BEST CJO powstało w 1996 roku w Tychach. Z roku na rok oferta językowa była poszerzana, otwierały się również kolejne oddziały - w tym bielski w roku 2010. Ten rok to także początek owocnej współpracy z renomowanym wydawnictwem Pearson, które do dnia dzisiejszego patronuje szkole BEST CJO. Rok wcześniej szkoła nawiązała współpracę z British Council, a w roku 2014 - z wydawnictwem Hueber. Wydawnictwa wspierają placówkę w kwestii doboru materiałów do nauki. Pearson dodatkowo organizuje szkolenia dla lektorów szkoły, prowadzone przez swoich najlepszych anglojęzycznych trenerów. Każde takie spotkanie jest przygotowane specjalnie dla BEST CJO i dostosowane do potrzeb szkoły. Takie szkolenia są bardzo istotne ze względu na to, że BEST Centrum Języków Obcych od roku 2008 posiada akredytację kuratorium oświaty i międzynarodową akredytację ELCL QA (najlepszych szkół w Europie) od roku 2010, więc poziom nauczania musi być wysoki.

Chcąc zapewnić swoim Klientom kompleksowy poziom usług, BEST CJO w 2008 roku nawiązało współpracę z ETS Global - największą na świecie firmą testującą, dla której w BEST prowadzone są otwarte i zamknięte sesje egzaminacyjne egzaminów z języka angielskiego: TOEIC L&R, TOEIC Bridge, TOEFL Junior, Pearson, niemieckiego: WiDaf i WiDaF Basic oraz francuskiego: TFI. Aktualne terminy sesji egzaminacyjnych dostępne są na stronie internetowej: www.bestcentrum.pl/terminy-sesji. Rok 2008 to również rok, w którym szkoła BEST CJO została centrum egzaminacyjnym TELC aż z 10 języków (sesje egzaminacyjna na życzenie Klienta), a w roku ubiegłym portfolio egzaminacyjne szkoły powiększyło się o egzamin z języka angielskiego Pearson Test of English (PTE). BEST CJO stało się Autoryzowanym Ośrodkiem Egzaminacyjnym PTE i oferuje nowe egzaminy na sesjach czerwcowych na poziomie B2, głównie skierowane dla nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Dziś BEST świętuje 20 urodziny - wygraj zaproszenie na Galę Urodzinową lub zdobądź urodzinowy rabat!

Rok 2016 to czas świętowania 20 lat BEST Centrum Języków Obcych na rynku szkół językowych - z tej okazji przeprowadziliśmy rozmowę z Dyrektorem - Dariuszem Wiśniewskim.

BEST Centrum Języków Obcych, Wiśniewski Dariusz
Dariusz Wiśniewski, dyrektor BEST CJO


- Gratulujemy okrągłego jubileuszu! Jak świętuje szkoła BEST?

Dariusz Wiśniewski, dyrektor BEST CJO: Dziękuję bardzo. To prawda, mamy powód do świętowania -20 lat w branży językowej to dla mnie sporo pracy, doświadczeń i sukcesów. Warto to jakoś uczcić, dlatego 26 września 2016 o 19:15 odbędzie się uroczysta Gala Urodzinowa BEST CJO. Imprezę organizuję w Multikinie w Tychach. Będzie to impreza zamknięta: dla obecnych i byłych pracowników oraz lektorów BEST CJO, a także dla długoletnich klientów indywidualnych i biznesowych, część zaproszeń rozdamy także w konkursach. Co roku organizuję BEST Festiwal Filmowy w Tychach, stąd pomysł, by Galę uświetnić projekcją nowego, polskiego filmu „Kamper”, który w 2016 roku zdobył nominacje do Złotych Lwów w Gdyni oraz do Nagrody "East of West" na Międzynarodowym Festiwalu w Karlowych Warach. Film zbiera bardzo pozytywne recenzje, mam więc nadzieję, że moi Goście spędzą miło czas. Po filmie odbędzie się bankiet z tortem urodzinowym, przekąskami i symboliczną lampką szampana.

- Czyli tradycyjnie!

D.W.: Można tak powiedzieć (śmiech). Oczywiście dla naszych Kursantów i nowych Klientów też przygotowaliśmy szereg różnych niespodzianek - przede wszystkim wyższe niż zwykle rabaty urodzinowe i oczywiście urodzinowe konkursy, w jednym z nich główną nagrodą jest kurs językowy w BEST CJO (edukacja.bielsko.info/11746-konkurs-na-poczatek-roku-szkolnego-do-wygrania-kurs-jezykowy).
Chciałbym również ogłosić nowy, specjalny konkurs, w którym do udziału zapraszam wszystkie dzieci w wieku szkolnym: 7-10 lat. Tematem przewodnim są oczywiście urodziny, dlatego też praca konkursowa, którą należy przygotować to: KARTKA URODZINOWA WRAZ Z ŻYCZENIAMI W JĘZYKU OBCYM.

Akceptujemy prace zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. Liczymy na pomysłowość
i kreatywność. Gwarantujemy doskonałą zabawę oraz atrakcyjne nagrody: aż 12 autorów najlepszych prac otrzyma bowiem semestralny kurs języka angielskiego w BEST CJO w Bielsku-Białej, którego wartość to aż 720 zł! Do uczestników trafią również nagrody pocieszenia w postaci książek, fiszek oraz gadżetów, a także rabaty na 100-200zł do wykorzystania na dowolny kurs z oferty BEST CJO.

Prace należy dostarczyć do oddziału BEST CJO w Bielsku Białej przy ulicy Cechowej 13 (godziny otwarcia na stronie www.bestcentrum.pl) lub przesłać pocztą elektroniczną na adres bielsko@bestcentrum.pl z dopiskiem „Urodzinowy konkurs BEST CJO”. Do prac należy dołączyć następujące informacje: imię i nazwisko Uczestnika, numer i adres szkoły oraz numer klasy Uczestnika, datę urodzenia Uczestnika, imię i nazwisko opiekuna Uczestnika, a także numer telefonu oraz adres e-mail, pod którymi możemy się skontaktować.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 12.10.2016r. i będą opublikowane na www.bestcentrum.pl. Regulamin i dokładny opis konkursu dostępny jest na także na naszej stronie - www.bestcentrum.pl/bielsko-biala,news,6109


BEST Centrum Języków Obcych


- Z którego momentu funkcjonowania szkoły BEST CJO jest Pan najbardziej dumny?

D.W.: Ciężko byłoby mi wskazać jeden moment - myślę, że w ciągu 20 lat uzbierało się ich co najmniej kilka. Na pewno cieszyło mnie otwarcie każdego kolejnego oddziału. BEST CJO liczy ich w chwili obecnej 5, a w każdym z miast, w którym otworzyliśmy oddział szkoła BEST CJO zdobyła bardzo silną, a często wręcz dominującą pozycję. Stworzenie sieci szkół było moim marzeniem, które z czasem udało mi się zrealizować - to na pewno powód do dumy. Ale to nie wszystko - na przestrzeni lat zdobywaliśmy akredytacje: Kuratorium Oświaty i międzynarodową akredytację najlepszych szkół w Europie ELCL QL, a także zostaliśmy ośrodkiem egzaminacyjnym. Jesteśmy przedstawicielem największej na świecie firmy testującej ETS Global, dla której prowadzimy otwarte i zamknięte sesje egzaminacyjne. Staliśmy się także centrum egzaminacyjnym TELC aż z 10 języków oraz Pearson Test of English. Patronują nam przodujące na rynku wydawnictwa: Pearson i Hueber. Mamy również świetnych, doświadczonych lektorów i native speakerów. To wszystko wymagało sporej pracy, która zaowocowała sukcesem - z tego również jestem dumny.

- W 2010 roku powstał oddział w Bielsku-Białej - co może zachęcić mieszkańców naszego miasta do odwiedzin w BEST CJO?

D.W.: Jako atut oddziału mogę uznać jego 6-letnią obecność w Bielsku-Białej - doświadczenie, ciągłe obserwacje i reagowanie na potrzeby Klientów pozwoliły nam na stworzenie oferty, która jest elastyczna. Dużą popularnością, oprócz Kursów standardowych, cieszą się kursy egzaminacyjne, które umożliwiają przygotowanie do wybranych egzaminów pod okiem wysokiej klasy specjalistów. W naszej ofercie proponujemy również kursy przygotowujące do egzaminów PTE, FCE, TOEIC, WiDaF, a także kursy maturalne. Dla osób, których priorytetem jest rozwój umiejętności sprawnego porozumiewania się oferujemy kurs konwersacyjny (poziom B2), a dla tych, którzy pracują na co dzień w środowisku biznesowym przygotowaliśmy specjalistyczny kurs języka biznesu (poziom B2) zakończony egzaminem TOEIC. Oczywiście w naszej ofercie nie zabrakło miejsca dla młodszych Słuchaczy - specjalnie z myślą o nich przygotowaliśmy kursy dziecięce oraz młodzieżowe, których program nauczania dopasowany został do wieku oraz umiejętności. Ponadto, po raz kolejny oferujemy Państwu możliwość rozpoczęcia nauki języków skandynawskich - norweskiego oraz szwedzkiego w formie kursów semestralnych, co umożliwia zrealizowanie aż dwóch poziomów w trakcie jednego roku szkolnego.

BEST Centrum Języków Obcych


- Co jeszcze chciałby Pan powiedzieć naszym Czytelnikom?

D.W.: Chciałbym zaprosić wszystkich do oddziału w Bielsku-Białej - mamy bardzo ciekawą ofertę na nowy rok szkolny 2016/2017. W drugiej połowie września zaplanowane są darmowe lekcje pokazowe oraz krótkie kursy wstępne za niewielką opłatą: 30zł za cały kurs. To świetny moment na poznanie naszej szkoły - można się przekonać, jak prowadzone są zajęcia, poznać lektorów. Harmonogram takich zajęć pokazowych można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.bestcentrum.pl/lekcje-pokazowe. Dodatkowo specjalnie dla Czytelników bielsko.info przygotowaliśmy rabaty urodzinowe: aż 100zł zniżki od ceny kursu. Swój rabat można powiększyć o tradycyjne rabaty BEST CJO: rodzinny (po 50zł/osobę), za drugi język (po 50zł/ 1 język), za polecenie: 30zł . Warto wspomnieć, że za zapis on-line [link: www.bestcentrum.pl/zapisy], dokonany przez naszą stronę internetową www.bestcentrum.pl można również uzyskać dodatkową zniżkę w wysokości 20zł wpisując w kodzie promocyjnym hasło „bielsko.info”. Promocja urodzinowa w Sekretariacie szkoły obowiązuje także na hasło „bielsko.info” lub można przynieść do nas wydruk 1-szej strony artykułu w terminie do 14 dni od daty jego publikacji na portalu bielsko.info.

- To naprawdę ciekawa oferta - dziękujemy za rozmowę!

D.W.: Również dziękuję i pozdrawiam wszystkich Czytelników portalu bielsko.info. Pamiętajcie o konkursie, rabatach i do zobaczenia w BEST CJO w Bielsku-Białej w nowym roku szkolnym 2016/2017.

Adres szkoły językowej BEST to:

„BEST” Centrum Języków Obcych
Bielsko-Biała, ul. Cechowa 13 (II piętro)

Tel. (33) 821 99 55 lub 500 161 868
Infolinia: 801 011 036
e-mail: bielsko@bestcentrum.pl
www.bestcentrum.pl
www.FaceBook.com/BestCentrum