bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 września 2016
  • wyświetleń: 5244

Uroczyste obchody Dnia Sybiraka z udziałem prezydenta miasta

16 września na cmentarzu komunalnym w Bielsku-Białej odbyły się obchody upamiętniające 76. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.

Uroczyste obchody Dnia Sybiraka · fot. UM Bielsko-Biała


W uroczystości zorganizowanej przez Związek Sybiraków Oddział Bielsko-Biała udział wzięli Sybiracy i ich rodziny, a także parlamentarzyści, władze samorządowe Bielska-Białej i powiatu bielskiego oraz przedstawiciele związków kombatanckich i uczniowie szkół działających w naszym mieście. Wygłoszono okolicznościowe mowy oraz złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym naszych rodaków, którzy zostali zesłani na Syberię. Odbył się także apel poległych. W dalszej części uroczystości oddano również hołd osobom zamordowanym w hitlerowskich obozach koncentracyjnych.

- O tych bolesnych wydarzeniach sprzed ponad siedemdziesięciu lat możemy otwarcie i głośno mówić. I musimy to robić. Nasza pamięć to bowiem przejaw szacunku wobec historii oraz swoisty hołd oddawany tym wszystkim, którzy w imię patriotyzmu i wolności niemiłosiernie cierpieli i oddawali swoje życie za Ojczyznę - podkreślił w trakcie uroczystości prezydent Bielska-Białej, Jacek Krywult.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.