Reklama

Wiadomości

  • 17 września 2016
  • wyświetleń: 8208

Lekkoatletyczny kompleks gotowy. Urząd czeka na certyfikat PZLA - foto

Zakończyła się budowa kompleksu lekkoatletycznego przy ulicy Słowackiego. Z nowej bieżni nie można jeszcze korzystać, gdyż Polski Związek Lekkiej Atletyki prowadzi proces weryfikacyjno-odbiorczy.

Kompleks lekkoatletyczny przy ulicy Słowackiego · fot. bielsko.info


Przypominamy, że inwestycja jest realizowana zgodnie z wymogami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dzięki czemu na obiekcie będzie można rozgrywać oficjalne zawody sportowe. - W PZLA trwa procedura weryfikacyjno-odbiorcza, po której obiekt zostanie dopuszczony do użytkowania - tłumaczy Szymon Gąsowski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Jak długo potrwa ten proces? Nikt na to pytanie nie zna dokładnej odpowiedzi.

Wybudowany w tym roku kompleks posiada 4-torwą bieżnię o nawierzchni kauczukowej (300 m) oraz 6-torową bieżnię do biegów krótkodystansowych także o nawierzchni wykonanej z kauczuku (100 m /110 m). Powstały również stanowiska do pchnięcia kulą, skocznia do skoków w dal i trójskoku oraz tzw. strefa rozgrzewki. W kompleksie pojawiła się instalacja pomiarowa.

Koszt modernizacji stadionu wyniósł ok. 2,5 mln zł. Część kosztów pokryje Ministerstwo Sportu, które przyznało 900 tys. złotych dotacji na tę inwestycję.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.