Reklama

Wiadomości

  • 16 września 2016
  • 18 września 2016
  • wyświetleń: 15218

Nie będzie zmiany projektu ulicy Cieszyńskiej. Prezydent nieugięty

W programie "Gość Dnia" Radia Bielsko prezydent Jacek Krywult stanowczo zaznaczył, że zmiana projektu przebudowy ulicy Cieszyńskiej nie wchodzi w grę. - Albo Cieszyńska będzie zrobiona w tej wersji, w jakiej jest zaprojektowana, albo nie będzie jej w ogóle - mówił gospodarz Bielska-Białej.

Na początku września Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach unieważnił decyzję środowiskową dotyczącą przebudowy ulicy Cieszyńskiej, co doprowadziło do wstrzymania procesu inwestycyjnego. WSA orzekł, że decyzja środowiskowa zawierała wiele błędów. W ocenie lidera Niezależnych.BB - Janusza Okrzesika - prezydent Bielska-Białej powinien wykorzystać "darowaną przez sąd pauzę", do rozmowy z mieszkańcami, którzy nie chcą rozbudowy ulicy Cieszyńskiej w zakresie proponowanym przez miasto.

- Chce powiedzieć wyraźnie, że albo będzie Cieszyńska zrobiona w tej wersji, w jakiej jest zaprojektowana, albo nie będzie jej w ogóle - mówił w piątek prezydent Jacek Krywult na antenie Radia Bielsko. - Pieniądze są tylko na ten projekt. Kilku ludzi nakręciło całą sprawę, może i zebrali tysiąc podpisów, ale tamtędy dojeżdża kilkadziesiąt tysięcy ludzi - dodał gospodarz miasta.

Jacek Krywult wierzy, że doprowadzi do budowy ulicy Cieszyńskiej. - Gdyby jednak stał się najgorszy wariant i nie dojdzie do rozbudowy ulicy, to do publicznej wiadomości podamy nazwiska tych ludzi, którzy zablokowali tę inwestycje. Albo będzie taka Cieszyńska, albo nie będzie żadnej - ostrzegał Jacek Krywult.

Cała audycja jest do odsłuchania na stronie Radia Bielsko.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Radio Bielsko

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.