bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 września 2016
  • 18 września 2016
  • wyświetleń: 4496

Światowy Dzień Turystyki w Bielsku-Białej. Przygotowano gry miejskie

Za nami:

W dniach 23-24 września w Bielsku-Białej po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Turystyki. W ramach wydarzenia zostaną rozegrane dwie gry miejskie.

W piątek, 23 września o godz. 16.00 w auli Książnicy Beskidzkiej odbędzie się spotkanie ze środowiskiem turystycznym, podczas którego zostaną wręczone wyróżnienia osobom zasłużonym dla rozwoju turystyki w Bielsku-Białej, a także nastąpi podsumowanie XV edycji konkursu fotograficznego "Beskidy w kadrze zatrzymane. Wspomnień czar" to hasło przewodnie tegorocznej edycji konkursu.

Spośród autorów prac, jury wyłoni laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 lat oraz powyżej 16 lat. Jak co roku obchodom Światowego Dnia Turystyki towarzyszy wystawa fotograficzna w Książnicy Beskidzkiej, prezentująca fotografie nadesłane do konkursu, którą można oglądać od 5 do 30 września.

W sobotę, 24 września zapraszamy dzieci i młodzież na Turystyczną Grę Uliczną ulicami Śródmieścia i Dolnego Przedmieścia Bielska-Białej. Rozpoczęcie zaplanowano na pl. Ratuszowym, a zakończenie w parku Słowackiego. Program imprezy przewiduje rywalizację drużyn w grze ulicznej, pokazy ratownictwa medycznego prowadzone przez Beskidzką Grupę GOPR, a także konkurs piosenki turystycznej i wiedzy nt. bezpieczeństwa w górach. Regulamin gry znajduje się w złączniku.

Z kolei w niedzielne popołudnie 25 września, między godziną 13 a 17 odbędzie się gra miejska dla wszystkich pod hasłem "Miasto widziane z bliska" organizowana przez Fundację "Kalejdoskop". Rejestracja w Klubokawiarni Aquarium - wystarczy pobrać specjalną ulotkę i wyruszyć w trasę! Gra rozpoczyna się na placu przy BWA. Ulotka wyznacza jej trasę - wierszowany tekst kieruje w kolejne ciekawe miejsca naszego miasta, opisując je. Po drodze czeka sporo zagadek i dobra zabawa. Szczegóły gry są dostępne są na Facebooku.

światowy dzień turystyki

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.