bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 września 2016
  • 8 października 2016
  • wyświetleń: 8998

Posprzątaj górskie szlaki - akcja w Beskidzie Żywieckim

Za nami:

8 października odbędzie się ogólnopolskie wydarzenie "Czyste Beskidy", które - podobnie jak znana już w naszym kraju inicjatywa "Czyste Tatry" - ma na celu posprzątanie terenów górskich, tym razem w Beskidzie Żywieckim.

beskidy
Beskid Żywiecki · fot. materiały prasowe


Akcja "Czyste Beskidy" obejmie okolice Worka Raczańskiego włączając w to schroniska na Hali Lipowskiej, Rysiance, Krawcowym Wierchu, Wielkiej Raczy, Rycerzowej i Przegibku. Wydarzenie opierać się będzie przede wszystkim na wolontariacie i dobrowolnej pracy ochotników z całej Polski.

Patronatem merytorycznym wydarzenia jest Stowarzyszenie Czysta Polska z Rafałem Sonikiem na czele, natomiast jej ambasadorami są m.in.: muzycy z zespołu Akurat oraz Łukasz Golec. 8 października rano wolontariusze spotkają się w Rajczy, wyruszą na szlaki, a wieczorem będą mogli uczestniczyć we wspólnej zabawie na koncertach podsumowujących wydarzenie.

Organizatorem akcji jest Towarzystwo Sportów Górskich "Młóckarnia", którego głównym celem jest prowadzenie, rozwijanie oraz popieranie wszelkiej działalności górskiej. Wśród priorytetów Towarzystwa jest także ochrona środowiska naturalnego i krajobrazu gór, gdyż otoczenie, w którym żyjemy i działamy jest dla nas niezwykle istotne.

Więcej informacji na stronie internetowej www.czystebeskidy.pl.

Harmonogram akcji

8 października 2016 r.

7:00 - 9:00 rejestracja uczestników przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rajczy Centrum,
9:00 - wyjście na szlaki (zapewniamy dojazd autobusami na start szlaków),
15:00 - planowane zejście ze szlaków (powrót autobusami do Rajczy Nickuliny),
16:00 - animacje, konkursy, szkolenia, zabawy i inne atrakcje przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Rajczy Nickulinie.
17:00 - Koncert zespołu Besquidians,
18:00 - Gwiazda wieczoru: Zespół Akurat.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.