bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 września 2016
  • 16 września 2016
  • wyświetleń: 24543

Na terenie Rancha pod Strusiem ujawniono martwego wielbłąda

Od poniedziałku na terenie Rancha Pod Strusiem znajdowały się zwłoki martwego wielbłąda. Dziś w tym miejscu interweniowały służby Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Bielsku-Białej. Lekarze weterynarii ujawnili też martwą alpakę.

rancho pod strusiem
Wybieg Rancha pod Strusiem · fot. bielsko.info


Pracownicy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii zostali powiadomieni, że z terenu jednej z posesji przy ulicy Zwardońskiej, gdzie prowadzona jest restauracja i mini zoo, unosi się nieprzyjemna woń. W czwartek w godzinach przedpołudniowych na terenie Rancha Pod Strusiem inspektorzy ujawnili martwego wielbłąda.

- Ciągle badamy tę sprawę. Z oświadczenia właściciela wynika, że zwierze, które było leczone, padło w poniedziałek. Ponieważ zwierzę padło na pastwisku, samochód firmy utylizacyjnej ze względu na nierówności nie był w stanie tam wjechać. Zorganizowano sprzęt, którym przetransportowano martwe zwierze w miejsce, skąd można było już przekazać je do utylizacji - informuje lek.wet. Katarzyna Wierzbinka, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bielsku-Białej. Martwy wielbłąd został odebrany przez firmę utylizacyjną dopiero w czwartek.

Sprawa na tym etapie nie jest rozstrzygnięta. Powiatowy Inspektorat Weterynarii będzie badał, czy przekazane dziś ustnie oświadczenie właściciela wielbłąda jest prawdziwe. - Sprawdzimy, czy zwierze rzeczywiście było leczone, bo jeśli było i padło z przyczyny choroby, to nie widzę czynów zawinionego - dodaje Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bielsku-Białej.

rancho pod strusiem
Wybieg Rancha pod Strusiem · fot. bielsko.info

ab, sid / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.