bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 września 2016
  • wyświetleń: 5418

Beskidzki Tydzień Mobilności. BBbikerzy mogą wygrać rower

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj

Stowarzyszenie ECODRIVE, Lokalna Organizacja Turystyczna BESKIDY, Teatr Grodzki i Koleje Śląskie informują wszystkich zainteresowanych o obchodach Beskidzkiego Tygodnia Mobilności.

europejski tydzień mobilności


Od 2000 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej za sprawą Tygodnia Mobilności kierowcy na całym świecie zachęcani są do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. W tym roku do akcji po raz pierwszy włączy się nasze miasto.

W ramach Beskidzkiego Tygodnia Mobilności za pomocą warsztatów szkolnych promowany będzie zrównoważony transport i prawidłowe postawy w ruchu drogowym. Podczas pikniku "Ratujmy Życie", który odbędzie się 21.09.2016 r. w godz. 10.00-13.00 na terenie bielskiego Domu Dziecka, zostanie zorganizowane miasteczko bezpieczeństwa ruchu drogowego, pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kolejowym oraz akcję krwiodawstwa.

Na zakończenie kampanii (24.09.2016 godz 10.00), w trakcie wystawy transportu ekologicznego na terenie kompleksu Nowe Miasto przy ulicy Legionów, prezentowane będą między innymi: autobus energetyczny, drony techniczne, bolidy solarne, rowery elektryczne oraz pojazdy z napędem hybrydowym.

Ważnym elementem obchodów Beskidzkiego Tygodnia Mobilności będzie akcja, do udziału w której zaproszeni zostaną wszyscy korzystający z sieci wypożyczalni rowerów miejskich BBbike. Użytkownicy "BBbike’ów" poproszeni zostaną o wzmożone korzystanie z rowerów miejskich, a osoba, która w okresie pomiędzy 16 a 24 września wykręci w ramach systemu największą liczbę godzin, otrzyma rower składany KROSS Flex 2.0 z 6 biegami. Nagroda wręczona zostanie podczas wystawy transportu ekologicznego 24 września.

rower
Nagroda w konkursie aktywności użytkowników BBbike


Na potrzeby obchodów Beskidzkiego Tygodnia Mobilności uruchomiona została strona internetowa www.beskidzkitydzienmobilnosci.pl

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj