Reklama

Wiadomości

  • 13 września 2016
  • 19 września 2016
  • wyświetleń: 14861

Pokaz sił wojsk NATO u naszych południowych sąsiadów

W miniony weekend na lotnisku pod Ostrawą odbyła się kolejna edycją Dni NATO. Organizatorzy policzyli, że przez teren imprezy przewinęło się 130 tysięcy osób. Wśród obserwatorów była spora grupa Polaków.

Dni NATO w Ostrawie - 18.09.2016 · fot. bielsko.info


Demonstracje najnowocześniejszej techniki i wyposażenia czeskiej armii, a także armii narodów zrzeszonych w NATO, policji, ratowników i strażaków. Atrakcyjne, dynamiczne pokazy, dyskusje, projekcje filmowe i seminaria - to wszystko co roku czekało na uczestników ostrawskich Dni NATO.

W tym roku nad ostrawskim lotniskiem zaprezentowały się najnowsze myśliwce na świecie - m.in. Eurofighter Typhoon oraz Dassault Rafale oraz te starsze konstrukcje, takie jak JA 37 Viggen czy MiG-21. Główną atrakcją tegorocznych Dni Nato był pokaz włoskiej grupy akrobatycznej Frecce Tricolori.

Na płycie ostrawskiego lotniska zaparkowały amerykańskie bombowce B-1B oraz B-52H, amerykański zmiennopłat wielozadaniowy Bell-Boeing V22 Osprey, a także KC-135 Stratotanker - amerykańska latająca cysterna powstała na bazie modelu Boeing 367-80.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.