bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 września 2016
  • wyświetleń: 5802

Pilecki, Grot, Okulicki. Pasażerowie PKP wybiorą nazwy dla pociągów

Od 12 września na facebookowym profilu PKP Intercity można zagłosować na nazwy dla dziesięciu pociągów, mających kursować od nowego rozkładu jazdy 2016/17. Nazwę wybierzemy również dla pociągu realacji Bielsko-Biała - Lublin.

pkp ic
Pilecki, Grot, Okulicki. Pasażerowie PKP wybiorą nazwy dla pociągów · fot. PKP Intercity


W tym roku do akcji włączyły się dwie instytucje - Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Partnerzy zaproponowali nazwy, które związane są z polską kulturą i historią. Dzięki temu pasażerowie będą mieli okazję zapoznać się z ciekawymi dziełami sztuki czy biografią ważnych postaci historycznych.

- Muzeum Narodowe w Warszawie zaproponowało nazwy dla pociągów, które nawiązują do tytułów najsłynniejszych polskich dzieł malarskich, rzeźby, nazwisk znanych malarzy oraz zjawisk obecnych w historii sztuki. Chcielibyśmy zainspirować podróżnych do zapoznania się z twórczością takich autorów jak Aleksander Gierymski, Józef Chełmoński czy Jan Matejko. Wśród wybranych dzieł znalazły się m.in. Pomarańczarka, Bociany, Stańczyk. Być może już niedługo pojedziemy w Polskę z Pocałunkiem, Awangardą czy Rytmem. Wszystkie te dzieła i tendencje sztuki można na co dzień poznawać w gmachu Muzeum w Alejach Jerozolimskich 3 w Warszawie - mówi rzeczniczka prasowa Muzeum Narodowego w Warszawie, Marta Dziewulska.

Pociągi z nowymi nazwami będą kursować m.in. na trasach: Warszawa - Szczecin, Warszawa - Rzeszów, Katowice - Świnoujście, Szczecin - Olsztyn, Lublin - Bielsko-Biała czy Poznań - Trójmiasto. Składy będą jeździć od nowego rozkładu jazdy 2016/17. Dla pociągu IC kursującego na trasie Lublin - Bielsko-Biała zaproponowano trzy nazwy: Pilecki, Grot, Okulicki.

Głosowanie rozpoczęło się 12 września i potrwa do 25 września. System głosowania jest bardzo prosty. Wystarczy odwiedzić profil na Facebooku "PKP Intercity. Pociąg do podróży" i w specjalnie przygotowanej ankiecie wybrać jedną z trzech propozycji nazw dla każdego z 10 pociągów. Opis wszystkich nazw znajduje się na stronie: www.intercity.pl/plebiscytnanazwy.

ab / bielsko.info, źródło: PKP Intercity

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.