Wiadomości

  • 22 listopada 2011
  • 29 listopada 2011
  • wyświetleń: 3452

Nostalgiczny spektakl w Teatrze

Za nami:

Teatr Polski w Bielsku- Białej zaprasza w listopadzie na nostalgiczno-dramatyczną podróż po latach 80 tych - spektakl „Tak wiele przeszliśmy, tak wiele przed nami” według Pałygi i Ratajczaka czyli kilka klipów z młodości i PRL-u.

teatr, tak wiele przeszliśmy
Kadr ze spektaklu „Tak wiele przeszliśmy, tak wiele przed nami” · fot. Teatr Polski


Projekt jest próbą podróży przez pamięć dzieciństwa i okresu dojrzewania w krótkich scenach, fleszach, obrazach. Sceny zabawne i perwersyjnie żenujące przeplatają się z obrazami nostalgicznymi i mrocznymi.

Szkoła, pierwsze miłości, młodzieżowe imprezy utopione są w szarym i mrocznym sosie polskich lat 80 tych. Cytaty z Generała Jaruzelskiego przeplatają się z listami do Limahla, LEGO i Samanthy Fox. Papa Dance i Italo Disco zderza się Siekierą i Lechem Janerką. Obok siebie pojawiają się wuefiści, zomowcy, badylarze i zniszczeni przez system ludzie.

Proces przywoływania zdarzeń, smaków, obrazów z przeszłości jest również procesem tworzenia dzisiejszej świadomości. Rozbicie muru z 1989 roku ma charakter symboliczny i egzystencjalny - dla każdej z postaci ów mur jest indywidualnym doświadczeniem, konfrontacją z samym sobą.

Tekst i obrazy scen są inspirowane opowieściami aktorów i realizatorów. Wiele z nich powstało w toku pracy, bezpośrednio na scenie, na drodze improwizacji.

Występują: Jadwiga Grygierczyk, Tomasz Drabek, Rafał Sawicki, Agnieszka Przepiórska, Magdalena Krauze, Dariusz Fodczuk , Anna Zabawa, Tomasz Pisarek.

Spektakl można zobaczyć w dniach: 25-26 listopada, o godzinie 20.00 oraz 29 listopada o godzinie 11.00.

Bilety w cenie: normalny 30zł, ulgowy 20zł, zbiorowy szkolny 15zł.

lik / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj