bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 września 2016
  • 19 września 2016
  • wyświetleń: 15891

33 kilometry na rowerze! 2000 osób wzięło udział w kolejnym rajdzie

18 września odbył się 41. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej, który zakończył tegoroczny cykl Beskidzkich Rodzinnych Rajdów Rowerowych. Jesienny rajd promował "Tydzień Zrównoważonego Rozwoju" w ramach kampanii "Europejskiego Dnia Bez Samochodu".

41. Rodzinny Rajd Rowerowy w Bielsku-Białej · fot. Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów


Na starcie Rajdu stawiło się około 2000 uczestników. O godz. 9:30 po tradycyjnym odliczaniu i przy dźwiękach dzwonków rowerowych peleton ruszył z placu Ratuszowego w Bielsku­-Białej na trasę pierwszego etapu o długości 13 km, do Kóz na stadion LKS Orzeł Kozy. Uczestnicy rajdu zostali serdecznie powitani przez gospodarzy, wójta gminy Krzysztofa Fiałkowskiego, prezesa LKS-­u Mariusza Polakowskiego, dyr. Domu Kultury Marka Małeckiego.

Na półmetku uczestnicy rajdu brali udział w konkurencjach sprawnościowych oraz weryfikowali się w konkurencjach regulaminowych. Dla rajdowiczów grała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kóz. Po przerwie rowerzyści podążyli na trasę drugiego etapu o długości 15 km na metę rajdu usytuowaną w Parku Rosta przy ul. Ceramicznej. Wraz z rowerzystami na mecie pojawił się zespół muzyczny AKAPELLA, który zawładnął sceną.

Organizatorem rajdu było Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów. Kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy odbędzie się 23 kwietnia 2017 r.

BM / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.