bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 5858

W Komorowicach ruszyła miejska inwestycja warta 2,5 mln zł

W Komorowicach Krakowskich rozpoczęła się przebudowa placu Józefa Niemczyka. Jeszcze w tym roku centralny punkt dzielnicy odzyska swój przedwojenny blask.

plac niemczyka
Ruszyła przebudowa placu Józefa Niemczyka w Komorowicach Krakowskich · fot. komorowice.pl


Obok gruntowej przebudowy placu Józefa Niemczyka, który zostanie wykonany z kostki kamiennej i płyt granitowych, przebudowany zostanie kilkusetmetrowy fragment ulicy Olimpijskiej, na której powstaną dwie nowe zatoki autobusowe. Sam plac nadal będzie spełniał funkcję parkingu dla samochodów osobowych.

W związku z przebudową Miejski Zakład Komunikacyjny poinformował, że od 25 sierpnia do odwołania zamknięty dla ruchu autobusowego zostaje plac Niemczyka. Z uwagi na to przystanek Komorowice Olimpijska kier. centrum dla linii nr 3, 29 oraz 32 usytuowany zostanie przy ulicy Olimpijskiej obok Domu Pomocy Społecznej. Ponadto MZK informuje, że na czas prowadzenia prac autobusy linii nr 33 nie będą obsługiwać przystanku Komorowice Olimpijska (autobusy będą kursować ul. Komorowicką z pominięciem wjazdu w ul. Olimpijską).

Wykonawcą inwestycji wartej 2,5 mln złotych jest firma PHU TREXBUD S.C z Pisarzowic. Prace powinny się zakończyć na przełomie listopada i grudnia 2016 roku.

ab / bielsko.info, źródło: www.komorowice.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.