bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2016
  • 26 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 6580

Woda w Jasienicy zdatna do spożycia. Drugie badanie nie wykazało bakterii

Podczas rutynowego badania wody na terenie gminy Jasienica stwierdzono wystąpienie bakterii z grupy coli. Dostawca wody przystąpił do dezynfekcji cieczy w rejonie Wieszcząt i Bielowicka. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny uspokaja, że nie ma powodów do obaw. Potwierdziły to piątkowe wyniki badań.

- W środę niezwłocznie po uzyskaniu wyników badania wody w naszym laboratorum, przekazaliśmy informacje o stwierdzeniu bakterii z grupy coli do władz gminy Jasienica i do spółki AQUA. Dostawca wody natychmiast przystąpił do dezynfekcji wody. Jestem przekonany, że czynności te oddaliły niebezpieczeństwo, które mogłoby być związane ze spożyciem wody z bakteriami - informuje dr n. med. Jarosław Rutkiewicz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej.

Następnego w godzinach przedpołudniowych ponownie pobrano wodę do badania. Wyniki będą znane w piątek. - Ryzyko zdrowotne związane ze spożyciem wody jest znikome, ponieważ AQUA to profesjonalna firma, która wie jak dezynfekować sieć w sytuacji skażenia - dodaje dyrektor Jarosław Rutkiewicz.

Mimo wszystko do czasu poznania wyników badania wody, Sanepid radzi spożywać ją dopiero po przegotowaniu.

Aktualizacja - 26.08.2016, godz. 11.00

W piątek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej poinformował, że na podstawie badań próbek wody pobranych dnia 25 sierpnia 2016 roku z terenu gminy Jasienica wody dostarczonej przez AQUA S.A., odpowiada ona warunkom Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, a zatem jest zdatna do spożycia przez ludzi.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.