bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 3884

Nocny pożar w kuchni mieszkania przy ulicy Wita Stwosza

W środę po godzinie 23.00 bielscy strażacy otrzymali zawiadomienie o pożarze mieszkania w bloku przy ulicy Wita Stwosza. Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na drugim piętrze w budynku wielorodzinnym istnieje duże zadymienie. Do mieszkania wprowadzono ratowników w aparatach tlenowych z linią gaśniczą. W wyniku rozpoznania ustalono, że pali się pomieszczenie kuchni. Stwierdzono również, że lokator opuścił mieszkanie obudzony przez sąsiadów, zajął się nim zespół ratownictwa medycznego, który zabrał go do szpitala.

Zbudowano drugą linię gaśniczą z drugiej strony budynku celem obrony mieszkań powyżej palącego się lokalu. Na miejsce zadysponowano pogotowie energetyczne, gazowe oraz policję. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do usunięcia spalonych przedmiotów na zewnątrz i ich przelaniu oraz rozbiórki spalonych elementów mieszkania.

Spaleniu uległo wyposażenie kuchni: meble, kuchnia gazowa, mikrofalówka oraz instalacja elektryczna. Po oddymieniu mieszkania i klatki schodowej sprawdzono poziom CO w mieszkaniach sąsiednich. Zagrożenia nie stwierdzono, lokatorzy wrócili do swoich mieszkań. Miejsce zdarzenia przekazano funkcjonariuszowi policji.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.