bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 4458

Złodziej chciał sprzedać skradzioną biżuterię właścicielce

O dużym pechu może mówić 35-latek z Oświęcimia, który chciał sprzedać skradzioną biżuterię właścicielce. Kobieta rozpoznała skradziony sznur bursztynów i natychmiast zawiadomiła policjantów, którzy zatrzymali sprawcę. Za przestępstwo to grozi mu teraz do 5 lat za kratami.

Końcem lipca sprawca okradł jeden z prywatnych domów w bielskich Komorowicach. Wdarł się do środka przez otwarte okno na parterze budynku. Domownicy przebywali wtedy w kościele. Jego łupem padła biżuteria o wartości blisko 10 tys. zł i gotówka.

W miniony weekend rabuś pojawił się w sklepie przy ulicy Staszica i zaproponował sprzedawczyni sprzedaż biżuterii po bardzo okazyjnej cenie. Traf chciał, że w sklepie pracowała okradziona bielszczanka. Rozpoznała skradzioną biżuterię. Nie chcąc spłoszyć sprawcy, umówiła się z nim na transakcję w późniejszym terminie. Na rabusia czekała wspólnie z policjantami z komisariatu I, którzy zatrzymali 35-latka.

Szybko okazało się, że był on poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa. W czasie przeszukania bielskich lombardów, śledczy odnaleźli część skradzionych precjozów. Zatrzymali też 46-letniego pasera powiązanego z rabusiem. Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za przestępstwa te grozi im teraz do 5 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.