bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2016
  • 15 września 2016
  • wyświetleń: 5711

Rynek pełen wiedzy podczas XVII Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Za nami:

W dniach 16-23 września odbędzie się kolejna edycja Festiwalu, który już na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych Bielska-Białej. Honorowym patronatem wydarzenie objęli: Wiceprezes Rady Ministrów Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek województwa śląskiego, Prezydent Miasta Bielska-Białej oraz Rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.Akademia Techniczno-Humanistyczna jako główny organizator przedsięwzięcia, przygotowuje wraz z pozostałymi instytucjami, szereg ciekawych wydarzeń - wykładów, warsztatów, konkursów, spektakli i koncertów. W piątek 16 września, podczas uroczystego otwarcia Festiwalu, wykład inauguracyjny wygłosi Ryszard Pawłowski - polski taternik, alpinista i himalaista. Przed inauguracją odbędzie się III Dyktando dla uczniów pod patronatem prof. Jerzego Bralczyka. Po dyktandzie odbędzie się otwarte spotkanie z profesorem.

W sobotę 17 września na Rynku odbędzie się impreza pod hasłem "Rynek Wiedzy". Przy fontannie Neptuna odbędą się pokazy, warsztaty i wykłady. Będzie m.in. "zabawa chemią", szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz turniej robotów mobilnych.

Festiwal Nauki i Sztuki 2014
Festiwal Nauki i Sztuki w 2014 roku · fot. ATH Bielsko-Biała


Poza tym w programie znajdą się m.in. warsztaty scenopisarskie z dramaturgiem Arturem Pałygą, koncert Big Bandu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej, wystawa artystyczna w Galerii Akademickiej ATH, a przede wszystkim szereg ciekawych wykładów i pokazów z różnych dziedzin nauki. W ramach Festiwalu organizatorzy zapraszają również do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym wiedzy medycznej pt. "Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej'' oraz w konkursie fotograficznym pt. "Kadr Festiwalu".

Wszystkie szczegółowe informacje umieszczane są systematycznie na stronie Festiwalu: www.festiwal.ath.bielsko.pl

festiwal nauki i sztuki

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.