bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 listopada 2011
  • wyświetleń: 3547

Dzień Pamięci Ofiar Wypadków

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

20 listopada tego roku Organizacja Narodów Zjednoczonych i Światowa Organizacja Zdrowia obchodzą Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Dzień ten upamiętnia ofiary, które ucierpiały w różnych zdarzeniach drogowych. Bielscy policjanci również włączają się w to przedsięwzięcie.

Reklama

motocykl, wypadek
fot. Policja


Bielscy policjanci pragnąc podkreślić wagę szczególnego dnia jakim jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, w nadchodzącą niedzielę na anteny radiowozów służbowych założą symboliczne czarne wstążki. Dzień ten jest okazją do zwrócenia uwagi na skalę zagrożeń i tragedii występujących na drogach. Według Światowej Organizacji Zdrowia - WHO - od 17 sierpnia 1986 roku, kiedy w Londynie doszło do pierwszego wypadku śmiertelnego, w wypadkach drogowych zginęło pięć milionów ludzi. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że dziś na drogach wszystkich kontynentów ginie rocznie w wypadkach 1,2 miliona osób, a więc co 30 sekund ginie jedna osoba. Prognozy ekspertów są jeszcze bardziej niepokojące. W 2020 roku liczba śmiertelnych ofiar ruchu drogowego przekroczy prawdopodobnie 2 miliony osób.

Ciągły rozwój motoryzacji, nasilenie ruchu na drogach, a co się z tym wiąże wzrost ilości zdarzeń drogowych, dotyczy również zagrożeń jakie występują na śląskich drogach. Przedstawiamy dane statystyczne dotyczące zdarzeń na drogach naszego województwa, mając nadzieję, że zobrazowana skala zdarzeń choć na chwilę ożywi wyobraźnię użytkowników dróg i zachęci do chwili refleksji.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj