bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2016
  • 14 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 8282

Bielszczanie świętowali 25-lecie niepodległości Ukrainy - wideo

Na placu Bolesława Chrobrego bielszczanie wraz z grupą ukraińskiej młodzieży świętowali 25-lecie niepodległości Ukrainy. Były wspólne śpiewy, degustacja ukraińskich potraw oraz malowanie portretów bohaterów wojny w Donbasie.- Ukraina obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia własnego państwa po setkach lat niebytu. Chcemy z tej okazji posłać nad Dniepr nasze ciepłe pozdrowienia i najlepsze życzenia! Wiemy, że na wschodzie wciąż toczy się wojna z potężnym i nieobliczalnym agresorem. Tym bardziej chcemy, aby Ukraińcy poczuli naszą życzliwość - mówiła Grażyna Staniszewska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia.

Razem z bielszczanami na placu Bolesława Chrobrego była 14-osobowa grupa Ukraińców. - To młodzi ludzie, którzy półtora roku temu uciekli z Donbasu do Kijowa z powodu wojny. Przyjechali do Bielska-Białej na zaproszenie naszego Towarzystwa, zwiedzają okolice, brali udział w warsztatach muzycznych i plastycznych, a dziś są tu z nami - dodała Grażyna Staniszewska.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.