bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2016
  • 13 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 2382

Pamiętajmy o rozwadze na drogach! Akcja "Bezpieczny weekend"

Przed nami długi sierpniowy weekend. Duża grupa zmotoryzowanych osób wyruszy w trasy. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwali policjanci. Stróże prawa w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, czy wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości będą kontrolować kierujących.

W czasie sierpniowego świątecznego weekendu należy spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach. Już od piątku możemy także oczekiwać większej liczby oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami, które są doskonałym narzędziem w walce z piratami drogowymi. Jednak nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa, które w dużej mierze zależy od nas samych.

Nasilone kontrole policyjne mają nam przypominać o tym, by nie szarżować na drogach. W dalszym ciągu głównymi przyczynami wypadków drogowych są: przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i "na trzeciego", a także lekceważenie znaków i sygnałów drogowych. Policjanci będą także drobiazgowo sprawdzać, czy podróżujący mają zapięte pasy i czy najmłodsi pasażerowie przewożeni są w fotelikach. Zwrócą również uwagę na stan techniczny kontrolowanych pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców.

Jedźmy tak, byśmy mogli podzielić się ze swoimi najbliższymi wrażeniami z sierpniowego wypoczynku. Pamiętajmy, że jest okres wakacyjny i może być spory ruch na drogach.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o szczególną uwagę i zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o nie siadanie za kierownicą po wypiciu alkoholu. Zaś wszystkim, którzy wybierają się w trasę przypominamy kilka podstawowych zasad, o których należy pamiętać przed wyjazdem:
  • przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny pojazdu, jego wyposażenie (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę) oraz niezbędne dokumenty (prawo jazdy, ważne ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny z aktualnymi badaniami technicznymi),
  • wyruszając w podróż bądźmy wypoczęci, zrelaksowani, a przede wszystkim trzeźwi. W przypadku, gdy mamy wątpliwości, co do swego stanu trzeźwości, możemy go sprawdzić w najbliższej jednostce Policji,
  • zawsze w czasie jazdy korzystajmy z pasów bezpieczeństwa, a gdy przewozimy dzieci z odpowiednich fotelików,
  • przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosujmy ją do panujących warunków atmosferycznych i drogowych,
  • pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania, szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami - oni nie zawsze są widoczni na drodze.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.