bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2016
  • 15 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 7232

Miasto kupiło lotnisku wyciągarkę. Tak postanowili mieszkańcy - foto

W czwartek na płycie lotniska Aeroklubu Bielsko-Bialskiego odbyły się pierwsze testy nowej wyciągarki szybowcowej. Jej zakup był możliwy dzięki głosom mieszkańców naszego miasta na projekt złożony w Budżecie Obywatelskim 2016.

Testy nowej wyciągarki na Lotnisku · fot. UM Bielsko-Biała


Zgodnie z założeniami projektu "Windą do nieba", wyciągarka posłuży przede wszystkim do szkolenia szybowcowego bielskiej młodzieży. Ważnym aspektem pojawienia się tego urządzenia w Aeroklubie będzie również zmniejszenie hałasu związanego z holowaniem szybowców przez samoloty.

Bielsko-Biała posiada ogromne lotnicze tradycje, nasze lotnisko powstało już w 1936 roku. W bielskich zakładach szybowcowych stworzono ponad 60 konstrukcji lotniczych, a szkolenia lotnicze mają w naszym mieście blisko 80 lat tradycji. Bielskie lotnisko, wraz z nowo powstałą trasą rowerową stanowi teren rekreacyjny, przyciągając rzesze bielszczan. Jak informują przedstawiciele Aeroklubu, w ostatnim czasie obserwują stały wzrost zainteresowania sportem szybowcowym wśród bielskiej młodzieży, która chciałaby poznać smak prawdziwego latania.

W związku z powyższym, kadra instruktorów Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, starała się o pozyskanie środków na zakup nowoczesnej wyciągarki, wyposażonej w linę syntetyczną, aby umożliwić tańsze i cichsze szkolenie szerszemu gronu mieszkańców miasta Bielska-Białej, a w szczególności młodzieży, zgodnie z wszystkimi normami bezpieczeństwa. Nowoczesna wyciągarka sprosta rosnącym oczekiwaniom młodych adeptów sztuki latania, z których na pewno wyłoni się niejeden talent.

Szkolenie przy użyciu nowoczesnego sprzętu umożliwi stworzenie ciekawej oferty zarówno dla bielszczan jak i dla mieszkańców całego regionu.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.