bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 listopada 2011
  • wyświetleń: 1807

Zatrzymany włamywacz

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 21-letniego bielszczanina, który ma na swoim koncie aż dwanaście włamań do obiektów handlowych na terenie Bielska-Białej. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 10 lat za kratami.

Reklama

Przestępstw tych zatrzymany dopuścił się wspólnie ze swoim o rok młodszym kolegą. 20-latek wpadł na gorącym uczynku przestępstwa, kiedy to początkiem października został zatrzymany przez policjantów z referatu antynarkotykowego podczas włamania do sklepu przy ul. Konopnickiej.

Policjanci pracujący nad sprawą szybko ustalili, że włamywacz nie działał sam, a przede wszystkim to nie jedyne włamanie, którego dopuścił się w ciągu minionego półrocza. Śledczy ustalili personalia jego wspólnika, który spodziewając się zatrzymania aż do wczorajszego dnia skutecznie się ukrywał. Obaj rabusie „działali” na terenie bielskiego Osiedla Wojska Polskiego, gdzie włamywali się do sklepów i kiosków.

W sumie mają na swoim koncie aż dwanaście takich czynów. Ich łupem padały artykuły spożywcze, papierosy, alkohol oraz karty telefoniczne. Wobec młodszego ze sprawców zastosowano wolnościowe środki.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.