bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2016
  • 7 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 8893

Bielskie akcenty na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro

Rozpoczęły się Letnie Igrzyska Olimpijskie w brazylijskim Rio de Janeiro. Tradycyjnie będziemy dopingować wszystkich biało-czerwonych, ale serce zabije z pewnością bardziej, gdy na arenach pojawią się sportowcy związani z naszą miejscowością. W 242-osobowej reprezentacji Polski jest ich troje.

Katarzyna Kłys, Justyna Kaczkowska, Michał Haratyk
Katarzyna Kłys, Justyna Kaczkowska, Michał Haratyk · fot. facebook.com


Katarzyna Kłys - judoPierwszą osobą z bielskimi korzeniami, która wystąpi w Rio, będzie Katarzyna Kłys (nazwisko panieńskie Piłocik). Urodzona w 1986 roku w Bielsku-Białej judoczka, reprezentująca na co dzień klub KS Polonia Rybnik (wcześniej: MKS Czechowice-Dziedzice, Wisła Kraków i UKS Judo Kraków), będzie walczyła o medal w kategorii do 70kg od 10 sierpnia.

Igrzyska w Brazylii będą jej trzecimi zawodami tej rangi. Judoczce wciąż brakuje medalu z najważniejszej w świecie sportu imprezy. Na swoim koncie ma już medale mistrzostw świata i mistrzostw Europy, w tym kontynentalne złoto zdobyte w kwietniu tego roku w drużynie.

Justyna Kaczkowska - kolarstwo11 sierpnia na olimpijski tor wjedzie Justyna Kaczkowska, kolarka z Jaworza. 18-latka wystartuje w wyścigu drużynowym na dochodzenie kobiet. Będzie to jej debiut na igrzyskach olimpijskich.

Justyna Kaczkowska reprezentuje klub UKS Imielin Team Corratec. W 2015 zdobyła 4 medale na międzynarodowych imprezach juniorskich. Na mistrzostwach świata wywalczyła złoto w wyścigu indywidualnym na dochodzenie i srebro w wyścigu scratch, na mistrzostwach Europy również wygrała wyścig na indywidualny na dochodzenie, a w wyścigu drużynowym na dochodzenie zdobyła srebrny medal. W 2016 została młodzieżową mistrzynią Europy (U23) w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, a wyścigu drużynowym na dochodzenie wywalczyła brązowy medal. Liczymy, że w sierpniu swój dorobek medalowy powiększy o olimpijski krążek.

Michał Haratyk - lekkoatletykaSwojego przedstawiciela mamy również w zawodach lekkoatletycznych. O medal w pchnięciu kulą powalczy Michał Haratyk, urodzony w Cieszynie wychowanek Klubu Sportowego Sprint Bielsko-Biała, obecnie zawodnik KS AZS AWF Kraków. Jego start przewidziano na 18 sierpnia.

O jego wysokiej formie może świadczyć fakt, że w tegorocznych Mistrzostwach Europy w Amsterdamie zdobył srebro. Dwukrotnie zdobywał również srebro mistrzostw Polski (w latach: 2015 i 2016). W 2014 roku został mistrzem kraju w kategorii młodzieżowców.

new / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.